Bugatti Type 35 je často považováno za nejúspěšnější závodní auto všech dob, za jeho volantem se dočkalo vítězství víc jak dva tisíce závodníků. Firma nedávno představila zmenšenou dětskou verzi legendárního vozu.

Pouhých 500 kusů drobného elektrického vozu „Baby II“ nechala vyrobit luxusní francouzská automobilka Bugatti. Tříčtvrteční zmenšená verze ikonického závodního Bugatti Type 35 je primárně určena pro děti starší 14 let, ale v klidu uveze i dospělé – dosáhnout v ní mohou rychlosti až 45 km/h.

Zarytí fanoušci legendární automobilky jistě ví, že se nejedná o první „hračičku“ z dílny Bugatti. S prvním vozem „Baby“ přišel již roku 1926 samotný Ettore Bugatti, který jej tehdy sestrojil pro svého syna Rolanda k jeho čtvrtým narozeninám.

FOTO: Bugatti „Baby II“ – znovuzrodil se legendární Type 35 ve verzi pro děti

Bugatti „Baby II“ – znovuzrodil se legendární Type 35 ve verzi pro děti - img-1aBugatti „Baby II“ – znovuzrodil se legendární Type 35 ve verzi pro děti - img-2aBugatti „Baby II“ – znovuzrodil se legendární Type 35 ve verzi pro děti - 2021-bugatti-baby-ii (1)Bugatti „Baby II“ – znovuzrodil se legendární Type 35 ve verzi pro děti - Bugatti_baby_landscapeBugatti „Baby II“ – znovuzrodil se legendární Type 35 ve verzi pro děti - historic-buagatti-baby
Další fotky
Bugatti „Baby II“ – znovuzrodil se legendární Type 35 ve verzi pro děti - 2021-bugatti-baby-iiBugatti „Baby II“ – znovuzrodil se legendární Type 35 ve verzi pro děti - Jaune-Molsheim-Black-seatsBugatti „Baby II“ – znovuzrodil se legendární Type 35 ve verzi pro děti - bugatti-racing-iconBugatti „Baby II“ – znovuzrodil se legendární Type 35 ve verzi pro děti - bugatti-baby-ii-101-1598977917Bugatti „Baby II“ – znovuzrodil se legendární Type 35 ve verzi pro děti - img-3a

Kuriózní autíčko uhranulo tehdejší smetánku a tak se Bugattiho „Baby“, určené pro ty nejmenší, dostalo do normální produkce. Mezi lety 1927-1936 bylo prodáno 500 kusů luxusního dětského dárku, z nichž asi 100 přežilo do dnešních časů.

Automobilka Bugatti se tak ke 110. narozeninám firmy rozhodla vzdát čest nejmenšímu členu vlastní rodiny a oznámila produkci 500 kusů nového typu „Baby II“. Cena za základní model začíná na 36 600 amerických dolarech, ten nejdražší pak vyjde na 68 000 dolarů (okolo 1,5 milionu korun českých).

Láska za volantem Čeňka a Elišky Junkových. Hvězdy (nejen) českého automobilismu 20. let potkal tragický osud

Zatímco základní model lze pořídit pouze v modré barvě, ostatní nabízejí celou škálu barev – mezi nimi i „Junek Yellow“ – která odkazuje na legendární českou závodnici Elišku Junkovou.

Jan Králík

Komentáře