Chlapská kuchyň v sobě musí mít trochu moderní techniky. Ale proč se spokojit s dneškem, když si díky chytrým spotřebičům můžete dopřát rovnou domácnost budoucnosti jak z filmových trháků?

Jednou z nejkouzelnějších věcí ve sci-fi blockbusterech jsou vždycky ty pohledy do blízké či vzdálenější fiktivní budoucnosti. Kdo by se nechtěl strojem času podívat na technologie, které ještě nejsou na světě. Dřív si lidé museli vystačit s fantastickými články v nejrůznějších novinách a časopisech, dnes díky pokročilým trikům mohou tvůrci oživit i ty nejsmělejší nápady a nenechat se svazovat současnými možnostmi vědy a techniky. A protože život napodobuje umění, dost často se některé z bláznivých výstřelků zhmotňují i v našich obývácích a kuchyních. Když měl premiéru první Iron Man, těžko jste si představovali, že budete mluvit s virtuálním domovníkem Jarvisem tak jako Tony Stark ve filmu. A Google Home, Alexu nebo Siri přitom už dnes používají ke komunikaci i některé z našich babiček. Jistě, nelétají nad domem v obrněném obleku a nezachraňují svět, ale zeptat se chytrého repráku na počasí za okny, nejnovější zprávy nebo třeba zjistit, jak vysoká je eiffelovka, to dnes patří ke každodenní komunikaci. A s internetem věcí, který dnes vleze do každého spotřebiče, se k nepoznání proměnily i naše domácnosti. V Návratu do budoucnosti 2 nám sice slibovali zázračné hydratační trouby a devadesátkový Star Trek nebo osmdesátkoví Návštěvníci nám servírovali revoluci v přípravě jídla v podobě replikátoru nebo amarounů, ale jakkoliv si jídlo musíme pořád kupovat a vařit sami, digitální kuchyně od Siemensu už umí přiložit ruku k dílu. A nejde jen o sporáky a ledničky. S Home Connect si můžete i pohodlně vyprat nebo udělat z vaření kávy pro návštěvu technologickou show.

Pračka a sušička

I pro technicky způsobilého muže je často pračka velkým otazníkem. Můžete zhruba vědět, jak funguje a dokonce znát i všechny výkony, otáčky a rozměry do posledního puntíku, ale když držíte v ruce tašku s vaším a jejím prádlem, začne vám to v hlavě šrotovat. Co se dá kombinovat s čím? Jaký je rozdíl mezi praním na třicet a na čtyřicet? Není dvojité máchání vyhazování peněz? Co když vyšší otáčky udělají na jejích kalhotkách nenapravitelný uzel? Otázky, samé otázky, a přitom vypráno mělo být už předevčírem. Chytré pračky od Siemensu vám s pomocí aplikace se vším poradí, samy si prádlo zváží a podle toho spočítají, jestli v sobě mají dostatek pracího prášku, který pak podle množství samy inteligentně nadávkují. A samozřejmě poslušně pípnou na mobilu, když je hotovo, případně poradí, že máte prádlo přesunout do sušičky. Naprostá fantazie, kterou oceníte hlavně u sušičky. Kolikrát se stane, že na prádlo po sušení zapomenete a musíte to pak žehlit. Doslova. Chytrá sušička vám okamžitě zahlásí, že je vše hotové a připravené na vytažení. Teď už se nebudete mít na co vymlouvat, ale zároveň můžete mít všechno pod kontrolou, aniž byste se vzdálili z obýváku.

Kávovar

A nakonec jsme si nechali zlatý hřeb, protože nejen vařením nebo praním, ale hlavně kávou živ je člověk. Vlastně bychom mohli říct, že bez toho ranního kafe byste se k péči o domácnost ani nedostali. Plně automatické kávovary s technologií Home Connect vám zajistí šálek lahodné kávy ještě než otevřete oči nebo dveře od bytu. Objednat kafe podle svého si můžete z polospánku ve vlastní posteli nebo při cestě domů z práce. Na vás je jen udržovat náplně v pohotovosti, kávovar od Siemensu se postará o nápoj podle vašeho gusta i automatické vysokotlaké čištění celého systému. A co víc, v aplikaci Coffee World můžete hledat inspiraci a nové chutě. Kávovar umí všechny myslitelné druhy kávy a pokud máte návštěvu, sama si může na displeji vašeho telefonu či tabletu navolit svého kofeinového favorita. A dokonce k němu přiřadit i jméno, takže po uvaření šálku na kávovaru uvidíte, že Pepa si objednal ristretto a neodnesete mu omylem espresso macchiato. Kávovar si navíc předvolby pamatuje, takže až příště Pepa zaskočí na návštěvu, jeho ristretto už bude stát na stole a vy jako hostitel získáte cenné body.

Spotřebiče Home Connect si můžete prohlédnout a vyzkoušet v pražském showroomu Brand Experience Center společnosti BSH, které najdete na adrese Radlická 350, Praha 5. Další informace najdete na webu Siemens domácí spotřebiče.

Transformeři ve vaší kuchyni, aneb chytřejší kuchyň s gadgety od Siemensu, díl první

Komentáře