Máme rádi čisté košile, ale zrovna nefandíme praní. Neodoláme steaku, ale nechceme trávit hodiny u plotny. A kdo si má pamatovat, jestli v lednici máme základní potraviny jako víno a energiťák? Přichází další level technologické revoluce.

Díky spotřebičům Siemens, které v sobě skrývají ty nejpokročilejší technologie, budou domácí práce jednodušší, ovládání zábavnější a zbude vám více volného času na to, co máte rádi. S technologií Home Connect můžete jednoduše ovládat, diagnostikovat i monitorovat domácí spotřebiče přes smartphone nebo tablet.

 

Kávovar

Latté, mocha, americano, s mlíkem, bez mlíka… kdo se v tom má vyznat. Aplikace Home Connect rozšiřuje menu kávovaru o dalších 19 kávových nápojů. Uspokojíte tak každého kofeinistu, který k vám zavítá na návštěvu. V aplikaci si vyberte nápoje, seznam odešlete přímo do kávovaru a ten je postupně všechny připraví všechny. Podle názvu nápoje a jména hosta hned poznáte, který nápoj komu patří. Nastavení oblíbených nápojů si můžete uložit. Pří příští návštěvě jednoduše kliknete na příslušné jméno a už se nemusíte opětovně ptát, jak mají kávu nejradši. S rumem. A bez toho kafe.

Trouba a varná deska

Skvělá zpráva pro Jirku Babicu a vlastně pro všechny, kteří nevidí rozdíl mezi sójovou omáčkou a Maggi. S troubou s Home Connect získáte celou řadu receptů, tipy na vaření, nejrůznější vychytávky, krátká videa s postupy zpracování surovin i důležité informace o nejběžnějších ingrediencích. Nastavení pro přípravu vybraného pokrmu pošle aplikace přímo do trouby či varné desky. Pokud vám po odjezdu na dovolenou zatrnulo, zda jste přístroje vypnuli, jednoduše to zkontrolujete na svém mobilním telefonu. Pokud opravdu zůstaly zapnuté, na dálku je vypnete.

Chladnička

Nový rozměr stalkingu je tady. Už nikdo nemůže říct: došlo, zapomnělo se koupit nebo (naše oblíbené) se snědlo. Díky dvěma integrovaným kamerám v chladničce můžete přímo v obchodě zkontrolovat, jaké potraviny vám doma chybí. Kamery pořídí snímek pokaždé, když se chladnička zavírá. Chladnička dokáže rozpoznat až 60 druhů ovoce a zeleniny a nabídnout recepty pro potraviny, které doma právě máte. Pomocí aplikace je možné také jednoduše nastavovat teplotu nebo získat praktické informace o jídle a jeho uchování.

Myčka

Mycí čarostroj, jak by řekl pan Burns ze Simpsonových, je jeden z nejpromyšlenějších. Program si můžete buď zvolit sami, nebo zadáte druh nádobí a stupeň zašpinění a myčka sama vybere a doporučí ten nejvhodnější mycí program. Pokaždé dopředu zobrazí spotřebu energie, můžete si tak vždy vybrat, jestli v danou chvíli preferujete rychlejší nebo energeticky úspornější program. Myčka také informuje, že potřebuje vyčistit nebo že dochází leštidlo či tablety. V budoucnu bude možné chybějící prostředky rovnou přes e-shop objednat.

Pračka a sušička

Už proces rozdělit prádlo na bílé, černé a barevné je dost náročná práce. Co je to viskóza? A kdo k životu potřebuje předpírku? Stačí v aplikaci nastavit druh prádla a spotřebič sám podle zadaných informací vybere ten nejvhodnější prací i sušicí program. Nikdo už se nemůže vymlouvat, že neumí prát a neví, jak vše správně nastavit. Pračka upozorní nejen na dokončení cyklu a nutnost vyjmutí prádla, ale pokud má zároveň systém automatického dávkování pracího prostředku i-Dos, pohlídá také, jakmile začne prací prostředek docházet a bude třeba pořídit nový.

Odsavač propojený s varnou deskou

U koho to někdy v kuchyni nevypadalo jako na koncertu Rammstein, tak pořádně nevařil. Varná deska pracuje v dokonalé synchronizaci s odsavačem a společně zajišťují vždy optimální odsávání. Jako bonus si můžete v kuchyni vytvořit perfektní atmosféru s novým LED osvětlením na odsavači. Barvu osvětlení i veškerá další nastavení si pohodlně zvolíte na telefonu nebo tabletu. Vytvořte si v kuchyni dokonalou atmosféru podle aktuální nálady.

Spotřebiče Home Connect si můžete prohlédnout a vyzkoušet v pražském showroomu Brand Experience Center společnosti BSH, který najdete na adrese Radlická 350, Praha 5. Další informace najdete na webu Siemens – domácí spotřebiče.

Transformeři ve vaší kuchyni, aneb chytřejší kuchyň s gadgety od Siemensu, díl druhý

Komentáře