Bez kafe by se v dnešním kapitalismu nic neudělalo. A jestli jste zvyklí do sebe kopnout jedno po cestě nebo ho máte v práci z eráru, dost možná vám teď na home office to domácí z konvice a sáčku nechutná. Naštěstí existují řešení.

Kofein toho pro průmysl udělal možná víc než parní stroj. Umožnil nám pracovat déle a soustředěněji, rozbil naši závislost na spánku a rozjel nekonečnou hádanku – totiž jaké kafe si mám vlastně dát? Jistě, pravděpodobně máte nějakou verzi kávy, která vám prostě sedne. Ale vždycky vám vzadu v hlavě šťourá červíček, že vám možná něco protéká mezi prsty a některá z variant by byla ještě lepší.

Není nic snazšího, než si zajít do kavárny nebo na firemním kávovaru zmáčknout sousední tlačítko či zvolit jinak barevnou kapsli. Ale doma? Tam jste většinou odkázáni na pětikilový pytel směsi, co jste dostali od někoho k Vánocům. Pokud čelíte s home office karanténou této neradostné situaci, nastal nejvyšší čas na kofeinovou revoluci.

Aby šálek kávy přinesl maximální potěšení, je třeba dodržet několik důležitých detailů – správnou úroveň mletí, optimální teplotu i tlak vody. S plně automatickými kávovary si ale s ničím nemusíte dělat starosti. Například kávovary značky Siemens nabízejí už od základního modelu tři koordinované high-tech systémy, které se vzájemně doplňují při přípravě jedinečné kávy: kvalitní keramický mlýnek, inteligentní systém ohřevu vody iAroma a dokonalou spařovací jednotku. Aby se mohlo aroma plně rozvinout, musí se káva připravovat se správnou teplotou spařování mezi 90 °C a 95 °C. Pokud je teplota příliš nízká, uvolňuje se z kávy jen část aromatických látek. Při příliš vysoké teplotě zase chutná káva spáleně. Jedinečný systém iAroma značky Siemens garantuje vždy správnou teplotu během celého procesu spařování, abyste si mohli užít vždy dokonalý chuťový zážitek.

Zní to jako z katalogu? Ano, ten předchozí odstavec z něj opravdu pochází. Květnatá marketingová mluva ale nekecá. Příprava kávy „na Turka“ už dávno není v módě. Kafe není nastřelovák, který vypijete na ex a pak už jen čekáte na napružení všech buněk v těle. Kafe je především požitek, což znamená, že od každého šálku očekáváte konzistentní kvalitu. A tu doma od oka s konvicí opravdu nezajistíte.

Nejnovější kávovary od značky Siemens umí připravit dva šálky naráz. Tak nějak počítáme s tím, že v té karanténě netrpíte o samotě, takže tuhle funkci využijete. Stýská se vám po cappuccinu nebo latté? Kávovary umí připravit dokonalý mléčný nápoj jediným stiskem tlačítka. A po použití se vše vyčistí vysoce natlakovanou párou, takže se nemusíte bát o nečistoty a dezinfekci si schováte na důležitější místa.

Zlatý hřeb nabídky automatických kávovarů Siemens: plně automatický kávovar Siemens EQ.9 s technologií Home Connect. Tento špičkový model nabízí dva oddělené zásobníky na kávová zrna. Můžete je využít pro dva různé druhy kávových zrn nebo například pro klasickou a bezkofeinovou variantu. Díky Home Connect rozšíříte menu svého kávovaru o spoustu kávových nápojů z celého světa, můžete se inspirovat výbornými kávovými recepty nebo zaperlit zajímavými informacemi ze světa kávy. Navíc díky takto propojenému kávovaru můžete svou objednávku naklikat na mobilu či tabletu z pohodlí vašeho gauče – zvolíte druh nápoje, jeho intenzitu i další předvolby a doslova přijdete k hotovému.

A pokud chcete zůstat u ruční obsluhy, určitě dejte šanci osvědčenému modelu Siemens EQ.500. Nabízí pohodlí dotekového ovládání, díky němuž snadno navolíte všechny předvolby, vysokotlaké parní čištění po každém použití, ale i vodní filtr BRITA, který redukuje množství vápníku ve vodě, příznivě ovlivňuje výsledné aroma kávy a navíc dlouhodobě chrání interní součásti kávovaru.

Kdo nemůže bez kávy žít, ten by měl nad podobnou investicí zauvažovat. Není to jen o karanténě, ale i o slastném víkendovém relaxu a pohodě, kterou šálek skvělé kávy přináší. Designový kávovar je navíc ozdobou kuchyně, ke kterému se návštěvy slétávají – nejen kvůli obsahu, ale i kvůli formě.

Další info o kávovarech Siemens a kávě obecně najdete zde.

Žádný pyžamový den. 9 pravidel home office aneb jak být svým vlastním šéfem

Komentáře