Díky technologii Home Connect je možné v rámci chytré domácnosti propojit celou řadu domácích spotřebičů – nejen trouby, ale i chladničky, myčky, varné desky, kávovary, nebo i pračky a sušičky. Postupně přibývají nové funkce a možnosti využití. Spotřebiče můžete kontrolovat a ovládat nejen pomocí chytrého telefonu či tabletu, ale také prostřednictvím hlasové asistentky Amazon Alexa nebo chytrých hodinek.

Stačí vyslovit přání

Domácí spotřebiče se postupně stávají interaktivními partnery nejen v kuchyni. Držíte těžký plech s pečení a potřebujete obě ruce? Stačí vyslovit přání a trouba se otevře. Marně v obchodě vzpomínáte, jestli máte všechny ingredience pro přípravu večeře? Podívejte se do chladničky přímo z mobilu. Sušička zase komunikuje s pračkou a doporučí ideální program. Inteligentní systémy dokážou pohlídat množství energie, nebo i „přemýšlet dopředu“ na základě aktuální předpovědi počasí u solárních panelů. A spotřebič se automaticky spustí ve chvíli s nejefektivnějším zdrojem energie. Chytré spotřebiče ušetří nejen spoustu času a energie, ale zajistí také větší bezpečí a pohodlí.

Chytrá domácnost

Spojením hlasové asistentky Amazon Alexa, která umožňuje získávat informace a dávat příkazy hlasem (zatím není možné v češtině), a technologie Home Connect lze takto ovládat i domácí spotřebiče. Díky aplikaci IFTTT (If This Then That) si můžete jednoduše spojit různá zařízení připojená k internetu. Po dopečení večeře v troubě se například rozsvítí světlo nad jídelním stolem a začne hrát vaše oblíbená hudba, v případě chybového hlášení či úniku vody se rozbliká světlo v pracovně červeně, nebo se ráno podle nastaveného času budíku zapne kávovar, aby byl nachystaný, jakmile začnete vstávat. Pomocí této aplikace si můžete vytvořit i vlastní příkazy pro hlasové ovládání spotřebičů. Nově je možné chytré spotřebiče s technologií Home Connect také rychle a snadno integrovat do systému inteligentní automatizace budov od společnosti Loxone. Možnosti jsou široké a neustále přibývají další.

Větší bezpečnost v nepřítomnosti

Spolupráce s Loxone zajišťuje lepší využití energie, ale zvyšuje také bezpečnost. Ilustruje to následující příklad. Uživatelé mohou aktivovat funkci „Opustit domov“ trojitým kliknutím na dotykové tlačítko Loxone Touch u východu z domu. Miniserver na základě toho zapne poplašný systém, případně vypne topení, zkontroluje, zda jsou zavřené dveře a okna a zda jsou domácí spotřebiče (například trouba s Home Connect) vypnuté, a pošle potvrzení.

Chcete si to sami vyzkoušet?

Přijďte se přesvědčit do zážitkového centra věnovaného výhradně domácím spotřebičům – v Brand Experience Center společnosti BSH na adrese Radlická 350, Praha 5 si můžete spotřebiče s Home Connect prohlédnout a vyzkoušet. Pravidelně zde také probíhají ukázková vaření, při kterých zažijete spotřebiče v akci a ochutnáte, jaké lahůdky lze s jejich pomocí snadno a rychle připravit. Uvidíte, že už potom nebudete chtít nic jiného. Více na www.becpraha.cz

Aktuální akce – až 6 000 Kč zpět

V rámci aktuální akce, která trvá do 15. 12. 2021, mohou zákazníci při nákupu vybraných modelů praček, sušiček a kombinovaných chladniček s mrazničkami Siemens získat část peněz zpět. Více informací najdete na: akce-cashback.cz.

Komentáře