Mario Testino nejednou prohlásil, jak moc se změnil pohled na muže ve světě módní fotky. Za poslední léta se změnil pohled na styl, na sexualitu a na umění módní fotky celkově. Sám Mario přispěl k tomuto osvobození nemalým dílem a nyní oslavuje svou tvorbu knihou od Taschen.

Muž kmene Chahuaytire, Cusco

Muž kmene Chahuaytire, Cusco

Takzvaná „coffee table book“ ukrývá více než tři sta fotografií je nazvaná jednoduše „Sir“ a je zaměřena pouze na muže. Od fotek jihoamerických indiánských kmenů, přes Bowieho a Beckhama, až k sevillským toreadorům a kampaním Gucci.

Pokud přichází je s jednou myšlenkou, je to ta, že neexistuje jediný „správný“ prototyp muž. Ženy se už dávno naučili, že jiné neznamená špatné. Od mužů se ale (a především od dalších mužů) očekává směřování jednou stejnou cestou.

David Beckham a Orlando Bloom

David Beckham a Orlando Bloom

image_g15_o_jpg_4175_north_660x_white
Tuto perlu vaší sbírky knih musíte pořídit rychle, neboť se jedná o limitovanou edici tisíce kusů. Každý výtisk je podepsán Mariem, zabalen v japonském hedvábí a doručen v kovovém pouzdro. Hledáte-li skvělou cestu, jak dodat svému bytu nebo domu jistou designovou hodnotu, je nejlepší začít s velkými fotografickými knihami.

Knihu Sir pořídíte na stránkách nakladatelství Taschen za 750 euro.

Knihu Sir pořídíte na stránkách nakladatelství Taschen za 750 euro.

Komentáře