Když se mluví o investicích do šatníku, pravděpodobně každý si vybaví tři položky – oblek, džíny, boty. Vše ostatní se více méně dá uhrát a záleží na osobních preferencích, jestli vyměníte džíny za kašmírový svetr, nebo oblek za hyperluxusní bílá trička.

Boty ale zůstávají považované za skvělou investici. Chodíme v nich celý den, záleží na nich naše pohodlí a často podle bot poznáte, jaký člověk je. Rámovky a další formy kvalitních bot, o kterých víte, že je budete nosit roky, si samozřejmě pozornost zaslouží. Tenisky a sneakers, které nosíte casual, ale nemusí být v ceně hezké dovolené.

Důvody jsou v podstatě logické. Formální kožené boty se posledních sto let příliš nemění a nebude tomu tak ani v budoucnosti. To, že značky čas od času přidají prošívaní nebo lehce upraví tvar není až tak dramatický rozdíl. Sneakers se ale mění. Každou sezónu a někdy i rychleji, módní domy přichází s novými tvary, barvami a designy, které nevydrží v kurzu déle, než rok.

Dalším důvodem je to, že naprosto drtivá většina sneakers nebude vypadat lépe s dlouhodobým nošením a zatímco kožená bota s pevnou podrážkou bude zrát jako víno, bílé Converse budou odpovídat něčemu, co by nemělo zůstat na slunci ale zůstalo.

Nošení sneakers má obrovské výhody. Můžete si hrát se svým lookem a zkoušet nové věci. Jít za nepoznané hranice, a pokud výsledek nebude fungovat, můžete jednoduše najít jiné. Viz růžové semišové Nike, které jsou extrémně trendovou záležitostí s jepičím životem. Ale vypadají skvěle, ergo, zkuste je.

Je samozřejmě jen na vás, kolik párů si pořídíte, ale pamatujte, že jediná neměnná stálice sneakers vesmíru – bílá a minimalistická bota – si zaslouží update každého půl roku. Ani při nejlepší péči nebude sněhově bílá.

PS: Pokud se rozhodnete pro koupi extra luxusních a extra drahých sneakers od Gucci nebo Louboutina, máte samozřejmě naprostou podporu, protože to už nekupujete boty, ale umělecká díla.

Komentáře