Luxusní auta jdou k hudebnímu světu asi jako kokain k The Rolling Stones, nebo netopýři k Ozzymu. Dnešní hudební „hvězdy“ mají kolikrát větší konvoje Chevroletů než prezident, ale byly doby, kdy rockeři řídili sami. A jejich auta byla vždycky specifická frajeřinka. 

Bruce Springsteen

Bruce Springsteen a jeho Chevrolet Corvette. Koupil si ho v roce 1975 po tom, co jeho album Born to Run začalo trhat rekordy v prodejnosti.

Dave Clark 

Dave Clark a jeho Jaguar E-Type, kterého můžete vidět i na obalu alba Catch Us If You Can (1965).

Elvis

Elvis si jen tak zajel do centra, aby se nechal ostříhat v Jim’s Barberu Shopu. Zaparkoval svůj nový bílý Cadillac Eldorado Sevillena na zákazu, pročež mu policista vypisuje pokutu. Až později si pořídil svůj ikonicky růžový Cadillac. Nikdo mu už další pokutu nenapsal.

George Harrison

George měl rád a vlastnil spoustu aut, ale nejraději řídil, stejně jako Paul McCartney, svůj Aston Martin DB5.

Janis Joplin

Janis a její Porsche 365. Co tak víc dodat. Umělec, který ho dostal pod ruku měj jedinou instrukci – musí vypadat jako hromada zvratek Jimiho Hendrixe. Rok po tom, co bylo pomalované, ho někdo ukradl a přelakoval na šedou. Nicméně se našlo, bylo navráceno do původního stavu a dnes má hodnotu 400 000 dolarů.

Miles Davis

Miles se jednou v roce 1972 ve svém Lamborghini Miura otočil a zlomil si oba kotníky. Jazzovou legendu ale nic nezastaví. Hned jak jej propustili z nemocnice, šel si koupit další Lambo.

Johnny Cash

Johnny Cash napsal písničku One Piece at a Time. Byl o dělníkovi z továrny Cadillac, který si po částech odnášel domů celý Cadillac a skládal si ho. Mechanik Bruce Fitzpatrick postavil tohle montrum podle instrukcí v písničce. Johnnymu nakonec dobře posloužile. Minimálně jako promo ke zmíněné písničce.

Cher a Sonny

Mustang v roce 1966 vytvořil dva specifické vozy, aby co nejlépe reflektovaly osobnosti manželského páru. Pro Cher museli dokonce celé auto vyrobit v menších proporcích.

Komentáře