BMW řady 5 Touring lze historicky označit definicí pro komfortní cestování ve velkém stylu. Ztělesnění radosti z jízdy spojené se sportovní elegancí a moderní funkčností v segmentu prémiových automobilů vyšší střední třídy se ve své šesté generaci poprvé představuje také jako čistě elektrické BMW i5 Touring.

Stejně jako BMW řady 5 Sedan je i model Touring postaven na flexibilní architektuře. Díky ní může být nové BMW řady 5 Touring vybaveno efektivními zážehovými a vznětovými motory se 48V mild hybridní technikou, plug-in hybridními systémy a jako první model svého druhu v prémiovém segmentu také čistě elektrickým pohonem. Všechny modelové varianty se vyrábějí na společné výrobní lince v továrně BMW Group v německém Dingolfingu.

K dispozici jsou dva modely s čistě elektrickým pohonem, dva s mimořádné hospodárnými vznětovými motory a jeden zážehový čtyřválcový plug-in hybrid. V případě sedanu může být plug-in i s šestiválcem.

V případě nového BMW řady 5 Touring nedochází při volbě plug-in hybridního nebo čistě elektrického pohonu ke snížení přepravní kapacity. Díky prostorově úspornému uspořádání vysokonapěťové baterie v podlaze jsou rozměry zcela rovného zavazadlového prostoru stejné jako u modelů se spalovacím motorem. Zavazadlový prostor nabízí dostatečný objem 570–1700 l.

Šestá generace BMW řady 5 se více než kdy jindy prezentuje jako kultivovaný vůz s elegantním osobitým designem, který v progresivním prémiovém prostřední nadchne svou sportovností, praktičností a velkorysým komfortem. Oproti předešlé generaci jsou vnější rozměry nepatrné větší než u jeho předchůdce, což zdůrazňuje jeho dynamicky protažené proporce a zvyšuje využitelný prostor v obou řadách sedadel. Koncept vozu byl navržen speciálně podle požadavků zákazníků s důrazem na kombinaci sportovní elegance a velkého vnitřního prostoru.

Moderní interpretace typické BMW masky ve tvaru ledvinek a dvojitými světlomety zdůrazňuje výraznou přední část. Kolmá maska chladiče může být volitelně vybavena osvětlením BMW Iconic Glow. LED světlometům nechybí charakteristická „čtyřoká“ tvář, ovšem v moderní a redukované podobě. Precizně sladěná souhra mezi světlomety, BMW osvětlenou maskou ve tvaru ledvinek a světelným kobercem promítaným z prahů na zem vytváří efektní uvítací a rozlučková představení.

Komfort cesty podpoří řada asistenčních systémů. Driving Assistant Professional dokáže v rychlostech do 210 km/h vůz bezpečně udržovat v jízdním pruhu, to oceníte zejména v hustém provozu. Když je potřeba, BMW začne brzdit až do zastavení a následně se automaticky opět rozjede. Při parkování se bude hodit parkovací asistent Professional, který vůz automaticky zaparkuje a z parkovacího místa i následné vyjede, samotný parkovací manévr stačí jednou provést a následně jej uložit.

BMW i5 eDrive40 Touring nabízí výkon až 250 kW/340 k a dojezd až 560 km podle testovacího cyklu WLTP. Po jeho boku stojí BMW i5 M60 xDrive s výkonem až 442 kW/601 k a dojezdem až 506 km. Nabít lze vůz stejnosměrným proudem z 10 – 80 % do 30 minut nabíjecím výkonem až 205 kW.

Ceny BMW řady 5 Touring startují od 1 574 300 Kč.

Komentáře