Věří se tomu těžko, ale jeden z nejpopulárnějších a nejobsazovanějších herců v hollywoodské historii slaví už 55. narozeniny. Je nám jasné, že spoustu jeho rolí si okamžitě vybavíte, protože Johnny Depp jim uměl dodat nezapomenutelnost. Svým talentem, svým charismatem, svou jedinečností. Co ale o Johnnym asi ještě netušíte?

 

Jako dítě měl na dvacet domovů

A to doslova. Patřil k dětem, jehož rodina se neustále stěhovala a neměla stabilní zázemí, což v éře hippies zas nebylo nic tak ojedinělého. Nakonec se Deppovi usadili v Miramaru na Floridě.

Utekl ze školy

Když mu bylo pouhých 12, dospěl k závěru, že škola je nuda, a protože Johnny nebyl žádný strašpytel, prostě z ní zdrhnul. Když se to tak vezme, ani za to vlastně nemohl. Dostal totiž kytaru, do které se okamžitě zamiloval a rozhodl se stát rockovou hvězdou. A to se mu později taky splnilo.

K herectví ho přivedl Cage

Ano, za to, že je Depp hercem, ze všech nejvíc může jiný herec, Nicolas Cage. Kdyby se nepotkali ve správný čas na správném místě, Johnny by možná nikdy neskončil jako herec. Debutoval v roce 1984 rolí v kultovním hororu Noční můra v Elm Street.

Dlouho chodil s Kate Mossovou

I když si ho mnoho z nás spojí spíš s francouzskou herečkou a zpěvačkou Vanessou Paradisovou, s níž má dvě děti (známá je dcera Lily-Rose, herečka a modelka), i před Vanessou Johnny chodil a žil se slavnými ženami – například s Winonou Ryderovou nebo supermodelkou Kate Mossovou. Byla to tehdy dost bouřlivá léta…

FOTO: Styl Johnnyho Deppa ženy milují, muži obdivují

Styl Johnnyho Deppa ženy milují, muži obdivují - 1_klobouk-dziny-kosile-a-spousta-doplnku-to-je-typicky-deppStyl Johnnyho Deppa ženy milují, muži obdivují - 2_tohle-uz-je-trochu-moc-johnny-si-to-dovolit-ale-muzeStyl Johnnyho Deppa ženy milují, muži obdivují - 3_letni-verzeStyl Johnnyho Deppa ženy milují, muži obdivují - 4_semisova-klasikaStyl Johnnyho Deppa ženy milují, muži obdivují - 5_maximalne-elegantni
Další fotky
Styl Johnnyho Deppa ženy milují, muži obdivují - 6_na-deppa-neobyvkle-strizlivy-outfitStyl Johnnyho Deppa ženy milují, muži obdivují - 7_vice-je-podle-johnnyho-proste-viceStyl Johnnyho Deppa ženy milují, muži obdivují - 8_jako-model-pro-olivera-spenceraStyl Johnnyho Deppa ženy milují, muži obdivují - 10_vyjimecna-prilezitost-si-zada-sveStyl Johnnyho Deppa ženy milují, muži obdivují - 11_johnny-se-zimy-nebojiStyl Johnnyho Deppa ženy milují, muži obdivují - 12_jeho-nejoblibenejsi-cepiceStyl Johnnyho Deppa ženy milují, muži obdivují - 13_behem-nataceni-kampane-pro-diorStyl Johnnyho Deppa ženy milují, muži obdivují - 14_nebojte-se-doplnku-a-zkuste-to-podle-deppa

Spolupráce s Timem Burtonem

Johnny Depp natočil se slavným britským režisérem už 8 filmů. Můžeme je tedy s klidem nazývat filmovým párem. Začalo to v roce 1990 Střihorukým Edwardem a poslední položkou v jejich společné filmografii jsou Temné stíny. Doufejme, že ne poslední.

Zatím nemá Oscara

Zato tři nominace na něj už ano. Za první Piráty z Karibiku (2003), pohádkové Hledání Země Nezemě (2004) a za vyšinutý muzikál Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007). Držíme palce, Johnny, třeba to jednou klapne.

Brzy se ukáže v Praze

Ovšem ne jako herec, nýbrž jako hudebník. A to už ve středu 13. června, kdy vystoupí s Hollywood Vampire, v nichž hraje na kytaru. Kapela bude předskakovat Ozzymu Osbournovi 13. června na letišti v Letňanech. Johnny rocks!

A zde máte 5 filmů, které byste měli vidět ještě dnes večer.

Komentáře