Tragicky zesnulá princezna Diana by letos 1.  července oslavila 60 let. Připomeňme si jeden z oněch alespoň naoko šťastnějších momentů Dianina krátkého života při návštěvě plesu v Bílém domě, který byl jak stvořený pro objektivy přítomných fotografů.

Princezna Diana navštívila po boku svého manžela prince Charlese roku 1985 Spojené státy. Kromě běžných povinností se sledovaný pár zúčastnil i plesu v Bílém domě, pořádaného tehdejším prezidentem Ronaldem Reaganem a jeho manželkou Nancy.

Skladba elitních hostů byla pestrá – od politiků přes podnikatele až po umělce. Objevila se zde taková jména jako Gloria Vanderbilt, Estée Lauder, Clint Eastwood, Neil Diamond, Tom Selleck nebo právě John Travolta.

FOTO: Ikonická fotka Johna Travolty s princeznou Dianou při plesu v Bílém domě

Ikonická fotka Johna Travolty s princeznou Dianou při plesu v Bílém domě - princess-Diana-john-Travolta-story-pictures (5)Ikonická fotka Johna Travolty s princeznou Dianou při plesu v Bílém domě - princess-Diana-john-Travolta-story-pictures (1)Ikonická fotka Johna Travolty s princeznou Dianou při plesu v Bílém domě - princess-Diana-john-Travolta-story-pictures (6)Ikonická fotka Johna Travolty s princeznou Dianou při plesu v Bílém domě - princess-Diana-john-Travolta-story-pictures (2)Ikonická fotka Johna Travolty s princeznou Dianou při plesu v Bílém domě - princess-Diana-john-Travolta-story-pictures (3)
Další fotky
Ikonická fotka Johna Travolty s princeznou Dianou při plesu v Bílém domě - princess-Diana-john-Travolta-story-pictures (4)Ikonická fotka Johna Travolty s princeznou Dianou při plesu v Bílém domě - mikhail-baryshnikov-the-nutcracker-1977

Právě Travolta se na popud Nancy Reaganové, která mu „prozradila“, že čtyřiadvacetiletá princezna touží po tanci s ním, odhodlal a Dianu vyzval na parket. Ve skutečnosti se však jednalo o předem promyšlený kousek prezidentského páru, který v „romanticky“ působícím tanci dvou hvězd viděl dobrý propagační materiál.

Zatímco fotografové tak mačkaly spouště o sto šest a polichocený Travolta zažíval moment svého života (k tanci s Dianou se později vyjádřil jako o jednom z nejvýraznějších momentů jeho života), Diana doufala v tanec s kýmsi jiným.

Mlékař, dělník i leštič rakví. Tím vším byl Sean Connery, než se stal legendárním Jamesem Bondem

Jak později přiznal Dianin osobní komorník Paul Burrer, doufala totiž, že ji k tanci vyzve legendární ruský baletní mistr Michail Baryšnikov. O tento tanec však Diana, která jako malá doufala v kariéru baletky, přišla.

Jan Králík

Komentáře