Chce se vám do kina? Nebo naopak vůbec netoužíte sdílet filmový zážitek s cizími lidmi? Máme pro vás řešení. Buď si kupte lístek, nebo streamujte. 

Ready Player One: Hra začíná

Přesně na tohle jsme čekali. Až hollywoodský veterán Steven Spielberg opět najde svou vrcholnou formu a natočí film, který bude charakterizovat slovo, které právě on dřív dokázal naprosto spolehlivě naplňovat. Hravost. A právě taková jeho adaptace globálního bestselleru Ready Player One od Ernesta Clinea je. Vítejte ve světě, kde již dávno není jisté, co je skutečnost a co virtuální realita, kde se hraje buď o všechno, nebo o nic a kde do poslední minuty není vůbec jisté, zda zvítězí opravdu ten nejsilnější. Snad ano.

Planeta Česko 

Milujete Zázračnou planetu a jiné úžasné filmy, které režíruje sama příroda? Přijde vám ale ta česká tak trochu banální? Tento epický (ne)dokument vás vyvede z tohoto omylu už prvními záběry, které až do konce zůstanou vskutku velkolepé. Tohle všechno se v českých luzích a hájích skutečně děje? Ano. Průvodcem po tě nádheře vám pak bude hlas Kryštofa Hádka.

Dej mi své jméno

Máte náladu na něco, co není typicky testosteronové, přehnaně akční a plné velkých citů? Pak běžte do kina na tuto romanci, která se odehrává v Itálii osmdesátých let v prostředí krásných lidí, co mají peníze. Přijde vám, že teď mluvíme nadřazeně? On ten film celý vlastně takový je, a právě tím vás bude přitahovat ze všeho nejvíc. A vůbec nebudete řešit, že tu jde především o gaye. Proč taky…

Annihilation

O žádném filmu se v současnosti nemluví tolik a tak horlivě jako o tomto sci-fi spektáklu, který se nakonec nedostal do kin, ale “jen” rovnou na Netflix. Jední si myslí, že je film původně spisovatele Alexe Garlanda (ano, je to ten, co napsal slavnou Pláž) geniální, druzí pro něj nedokáží najít jediné slušné slovo. Udělejte si názor na Natalii Portman a její komando, kterak bojují s démony kolem sebe i v sobě, sami. Stačí mít Netflix a dvě hodiny značné trpělivosti…

The Ritual

V našich očích o dost lépe dopadl jiný celovečerní počin “made by Netflix”. The Ritual je temný horor odehrávající se ve Skandinávii, kde skupina přátel neúnavně, zběsile a hlavně hodně zábavně bojuje s neznámými silami, které se rozhodly je všechny nemilosrdně zničit. Pěkně jednoho po druhém, jak už to v klasických vyvražďovačkách chodí. Možná leknutím i několikrát vykříknete. Nikdo vás doma neusylší, nebojte. Nebo spíš bojte!

Martin Hradecký

Komentáře