Švéd Rozerval Parkund v stockholmské pobočce obchodního řetězce IKEA přelepil informační šipky na podlaze tak, že z prodejního prostoru vytvořil malý labyrint, ze kterého nebylo úniku. Ani on neunikl. Spravedlnosti. Mužům zákona se přihlásil sám. S dezinformací přišli redaktoři ze zpravodajského portálu There is News.

Taky se vám do švédského obchodního domu plného prima nábytku a dost dobrých masových kuliček někdy tak strašně nechtělo, že jste přemýšleli, jak tam vůbec nejet, nebo aspoň co nejrychleji utéct? Ten den, kdy si to vůbec neužíváte, kdy chodíte po šipkách v zástupu a čekáte, až ten mladý páreček před vámi konečně uhne a nechá vás vzít tu jednu jedinou věc, pro kterou jste přijeli… to si pak možná představíte, že byste se lidem, kteří neumí trávit sobotní den jinak, než hodiny bloumat po IKEA a nakonec si koupit dvě svíčky a párek v rohlíku, trošku pomstili. Třeba vyměnili šipky na podlaze tak, aby se z obchoďáku nedostali ven a a za trest tam třeba i přenocovali.

Zhmotnění moderního luxusu: Dům, který splývá s kalifornským útesem a Tichým oceánem. Takový je Razor House

A teď si to představte. Policie ve Stockholmu dostává podivné hlášení od prodavače IKEA, že nikdo neopouští budovu obchodního domu. Zároveň volají desítky zákazníků, že jsou v tomtéž obchodním domě uzavření a nemohou ven. Proto policie společně s hasiči přijíždějí na místo a vstupují do budovy východem. A jsou svědky podivné scény. Prodavači na pokladnách hrají hry, protože nemají koho obsluhovat a nudí se.

Největší obchodní dům světa chystají opět v Dubaji. Vypadá jako město a je plný umělé inteligence

Divné, že? A tak začínají jednat. Rychle se objevují v oddělení koberců, kde zákazníci zmateně chodí v kruhu podle pozměněných šipek na podlaze. Situace je docela kritická, dezorientovaní zákazníci používají vystavené toalety, jedna žena téměř porodí na koberci a chlapík si dává šlofíka na gauči. Záchranné složky zmagořené lidi, kteří si ani nepamatují, jak se jmenují, evakuují pomocí záchranný lan. No a pak se policii dobrovolně přihlásí vtipálek, který si z lidí dokonale vystřelil.

 

Pozn.: Zpráva je poplašného či jinak závažného charakteru

Zdroj: thereisnews.com

Petra Vomelová

Komentáře