Bizarní incident musela řešit včera v odpoledních hodinách ostraha obchodního domu IKEA v Atlantě, v Georgii. 36letý muž během nakupování vykonal v sekci koupelen potřebu do minimálně tří vystavených toalet, ostatní zákazníci museli být kvůli silnému zápachu evakuováni.

Ani zdaleka se nejedná o první zvláštní událost, kterou musela švédská firma v nedávné době řešit. Pokud vám unikla zpráva o muži, který ve stockholmské pobočce IKEA pozměnil navigační šipky a uvěznil tak ostatní zákazníky na několik hodin v útrobách obchodního domu, neváhejte a o podivném „zločinu“ si také přečtěte.

Ve Stockholmu byl zatčen muž, který v IKEA pozměnil navigační šipky na podlaze. Zákazníky musela z labyrintu zachránit policie

IKEA podle oficiálního vyjádření neplánuje na kálejícího výtržníka podat trestní oznámení, a to i přes skutečnost, že jeho náhlá potřeba se vyprázdnit přímo uprostřed obchodu stála švédského giganta na nábytek a domácí vybavení tržby ve výši přibližně 130 tisíc amerických dolarů. „Žádné právní kroky nepodnikneme, zákazník má však doživotní zákaz vstupu do všech našich poboček. Obchodní dům jsme museli na několik hodin evakuovat a odvětrat zamořený vzduch, který ostatním nakupujících působil akutní nevolnost,“ zazněla slova tiskové mluvčí IKEA.

Později se podařilo zjistit i vyjádření muže, který celou situaci způsobil: „Neudělal jsem to schválně, asi dvacet minut mě příšerně bolelo břicho a nemohl jsem za boha najít žádné veřejné toalety, je to tam jako v bludišti. Když jsem se dostal do oddělení koupelen a záchodů, potřeba byla už tak akutní, že jsem prostě musel použít jednu z vystavených toalet. Nesedělo se mi na ní ale příliš pohodlně, zkusil jsem tedy ještě další dvě, než jsem objevil tu, která mě opravdu uspokojila.“

Po několika minutách k výtržníkovi přispěchal jeden ze členů místní ostrahy a požádal ho, aby své počínání okamžitě ukončil a objekt opustil. Muž nekladl skoro žádný odpor, ze začátku sice požadoval „ještě dvě minuty“, aby mohl dokončit level ve hře na mobilním telefonu, po druhé výstraze si však urychleně natáhl kalhoty a zamířil směrem k východu.

Michal Švehla

Pozn.: V rámci kvalitní novinářské praxe je článek vyfabulovaný. Zpráva je poplašného nebo jinak závažného charakteru, proto by si ji neměl nikdo číst.

Muž 14 let předstíral, že pracuje jako řidič kamionu. Nechtěl doma trávit čas se svou manželkou

Komentáře