Vážným obviněním čelí majitel jednoho z barů pro dospělé v centru Prahy. Jeho podnik při pohledu z ulice totiž vypadal jako obyčejná lékárna, což potvrzovala nejen cedule, ale i farmaceutické zboží vystavené ve výloze. Tímto podvodným jednáním měl oklamat až několik stovek zákazníků.

Při snaze zmírnit výši svého trestu se pražský podnikatel rozhodl s policií spolupracovat a celý koncept strip baru/lekárny při své výpovědi objasnit.

Muž vyloupil banku, našli ho opilého v baru jen pár metrů od místa činu. Svůj úspěch tam oslavoval s přáteli

„Nejde o podvod, není v mém zájmu lákat náhodné chodce z ulice do svého podniku, zvláště pak ženy nebo děti. Celé to slouží jako ochrana našich zákazníků, kteří si rádi zaplatí za co největší mírů anonymity. Na tom, že jdete do lékárny, přece není nic tak divného,“ zněla výpověď obviněného muže.

„Když k nám přišel někdo, kdo nebyl členem klubu, jednoduše jsme mu řekli, že lékárna má bohužel dnes zavřeno. Vstupní halu do baru jsme přizpůsobila tak, aby opravdu vypadala věrohodně a lidé věřili, že jsou v lékárně. Nikdo tedy nemohl nic poznat. Bohužel manželka jednoho z našich zákazníků celou věc prokoukla, a teď za to pykáme i my ostatní,“ dodal falešný lékárník.

Slova majitele klubu byla výrazně zpochybněné výpověděmi mužů, kteří se během policejní razie nacházeli uvnitř klubu, a to obklopeni nahými ženami. Bez výjimky však tvrdí, že šli pouze na obyčejný nákup do lékárny, a ani v nejmenším neměli tušení, že se jedná o bar pro dospělé.

Michal Švehla

Pozn.: V rámci kvalitní novinářské praxe je článek zcela vyfabulovaný. Zpráva je poplašného nebo jinak zavádějícího charakteru, proto by si ji neměl nikdo číst.

Komentáře