Ač máme všichni rádi nové věci, jakmile je venku zima, je lepší držet se osvědčených klasik. Původní obyvatelé arktických oblastí taky nemění styl každou sezónu. My v našem mírném klima sice nemusíme nosit dvě vrstvy kožešin, ale zvolit si správného spoluhráče na souboje s chladem bychom měli se stejnou pečlivostí.

Existuje spousta kusů oblečení, které si díky naprosto vrcholné genialitě svého provedení zaslouží místo v síni slávy pánského šatníku. Klasické polo, modré džíny, košile od Brooks Brothers. Co se týče zimníků a oblečení na podzim, investujte jednou a investujte pořádně. Najít správnou velikost a střih taky nemusí být jednoduché, tak raději začněte už teď.

Baracuta C9 Harrington

Nikdo není větší odborník na oblékání do chladu a deště než Britové. Bunda vytvořená už v roce 1937 nezaznamenala moc změn v designu a má to svůj důvod. Je perfektní. Nepromokavá bunda, zvednutý límec, tradiční kostkovaná podšívka a střih, který vypadá dobře na každé postavě. Nosil ji Steve McQueen, Sinatra nebo Princ z Walesu a Tom Ford vyrobil jednu pro Daniela Craiga coby 007.

Burberry Trenčkot

K čemukoliv, neustále a pořád. Co do kabátů, trench je vrcholně versatilní volba. Džíny, triko, tenisky – bude vypadat skvěle. Oblek, aktovka, oxfordky – bude vypadat ještě lépe. Klasický Burberry Trenchcoat vznikl ke konci 19. století jako součást vojenské uniformy. Nepromokavá látka a dvojitá vrstva na rameni jako ochrana před zpětným rázem zbraně jsou stále stejné, jako před sto lety.

Schott Perfecto Leather Bike

Když si Marlon Brando oblékl tuhle bundu ve filmu The Wild One, americké školství oficiálně zakázalo kožené bundy studentům. Mohlo by to totiž vést k nepokojům a anarchii. A to je prosím pěkně bunda s poselstvím a historií.

Od uvedení na trh ke konci 40. let minulého století sice prošla lehkými úpravami a seženete ji v mnoha střizích a druzích kůže, ale kapsa se zipem na hrudi stále zůstává. Pokud chcete radu, jděte s klasickou, černou verzí. Za 2000 let z New Yorku budou jen pláně a ta bunda bude stále existovat.

Voskovaný kabát Barbour

Původně bunda vytvořená pro rybáře na severu Anglie je z tlusté, silně navoskované bavlny, která odolává větru, dešti a dokonce sněhu. Můžete si vybrat z mnoha verzí, s páskem, bez něj a také z různých délek. Ale zima vám rozhodně nebude.

Bundu také můžete opakovaně vrátit přímo do továrny na nové navoskování a tím pádem ji můžete nosit celá léta.

Klasická Levi’s(ka)

Sofistikovaně konstruovaná, dobře padnoucí, ušitá z nezničitelného denimu a s kovovými knoflíky, které vypadají jen lépe, když jsou pořádně onošené. Bunda od značky Levi’s je starší než sto let a bývala odrazem tvrdě pracujícího Američana. Dnes je odrazem stylu a dobrého vkusu.

Stejně jako trenč ji můžete vzít k čemukoliv. Od oblekových kalhot, bílé košile a mokasín až k džínům, šortkám nebo teplákům a mikině s kapucí.

Komentáře