Všichni je známe málem od narození. Doprovázely nás v mateřské i základní škole, někdo je miloval, druhý nenáviděl. Pravdou je, že ale nikdy neznamenaly příliš v módním slova smyslu, a tak jsme na ně dříve či později raději velkoryse zapomněli. Nyní se ovšem manšestráky vrátily zpět na fashion výsluní a rozhodně by neměly uniknout vaší pozornosti. A stylu. Jak je správně nosit?

Za „totáče“ byly solidní náhražkou těžko dostupných džínů. Název manšestráky překvapivě vznikl u nás, v socialistickém Československu. Byl odvozen od místa jejich původu, britského Manchesteru, odkud kromě této látky pochází například i kapela Oasis. A taky tam dlouho hrál fotbal David Beckham. Pokud se ovšem v tomto městě budete chtít doptat na historii slavných kalhot, připravte si slova jako „cord“ nebo „corduroy“, abyste náhodou nebyli za blbce.

FOTO: Jak vám bude manšestr nejvíc slušet?

Jak vám bude manšestr nejvíc slušet? - Béžová varianta manšestru je zaručená jistota.Jak vám bude manšestr nejvíc slušet? - I když jste si to možná nemysleli, manšestr dovede být i elegantní.Jak vám bude manšestr nejvíc slušet? - Manšestrová bekovkaJak vám bude manšestr nejvíc slušet? - Manšestr se skvěle kombinuje i s jinými materiály.Jak vám bude manšestr nejvíc slušet? - Takhle nic nezkazíte. Ale buďte prosím odvážnější.
Další fotky
Jak vám bude manšestr nejvíc slušet? - Khaki odstín manšestru nás taky baví.Jak vám bude manšestr nejvíc slušet? - Manšestrové lacláče? A proč ne?Jak vám bude manšestr nejvíc slušet? - Manšestrová normálkaJak vám bude manšestr nejvíc slušet? - Ani manšestrové nohavice se nebojte ohrnout.Jak vám bude manšestr nejvíc slušet? - Takhle umí manšestrové sako Prada.Jak vám bude manšestr nejvíc slušet? - Nebojte se volnějšího střihu.Jak vám bude manšestr nejvíc slušet? - Nesmrtelná manšestrová vínováJak vám bude manšestr nejvíc slušet? - Buďte casual!Jak vám bude manšestr nejvíc slušet? - Nebojte se výraznější textury manšestru.Jak vám bude manšestr nejvíc slušet? - V manšestru můžete klidně vypadat takhle skvěle.

Ať se vám to líbí, nebo ne, manšestr slaví mohutný comeback a vy, pokud chcete mít styl, byste ho opět měli vzít na milost. Nemusíte se však obléknout jen do kalhot, luxusnější značky i módní řetězce kromě nich nabízejí například manšestrová saka, bundy v podzimním i zimním provedení, košile nebo čepice. Manšestr se hodí ideálně do tohoto ročního období, tedy na podzim, protože vám v něm rozhodně nebude zima.

Co se týká střihu kalhot, je to čistě na vás – můžete nosit užší i volnější nohavice, dole ohrnuté, nebo nikoli. Barevné spektrum manšestru je k dostání dostatečné. Aby vám to slušelo co nejvíc, doporučujeme spíše tmavší odstíny nebo klasické béžové. Na bílé nebo barevně výrazné raději zapomeňte.

A ještě jedna praktická rada na závěr. Samozřejmě záleží na kvalitě, ale moc nespoléhejte na to, že vám manšestráky vydrží v dobrém stavu několik sezon. Materiál se vzhledem ke své textuře (něco jako tvrdší samet s různě širokými „kanálky“) nejen snadněji odírá, ale i vytahuje. Pozor na kolena až na zem!

FOTO: Kteří slavní propadli manšestru? Inspirujte se jejich stylem

Kteří slavní propadli manšestru? Inspirujte se jejich stylem - Bill MurrayKteří slavní propadli manšestru? Inspirujte se jejich stylem - Dev PatelKteří slavní propadli manšestru? Inspirujte se jejich stylem - Gigi Hadid & Zayn MalikKteří slavní propadli manšestru? Inspirujte se jejich stylem - Jarvis CockerKteří slavní propadli manšestru? Inspirujte se jejich stylem - John Lennon
Další fotky
Kteří slavní propadli manšestru? Inspirujte se jejich stylem - Kid CudiKteří slavní propadli manšestru? Inspirujte se jejich stylem - Robert PattinsonKteří slavní propadli manšestru? Inspirujte se jejich stylem - Ryan GoslingKteří slavní propadli manšestru? Inspirujte se jejich stylem - Steve McQueenKteří slavní propadli manšestru? Inspirujte se jejich stylem - Wes AndersonKteří slavní propadli manšestru? Inspirujte se jejich stylem - Zac Efron

Martin Hradecký

Nosí manšestr i Robert Redford? Podívejte se sem.

Komentáře