Adresa Hybernská 4 se na týden od 27. 11. do 3. 12. stane centrem designového dění. Prodejní festival designu a umění v nové lokalitě pokračuje v úspěšně nastoleném konceptu již čtvrtým rokem. 

V těchto designově čistých a světlých prostorech vyniknou zajímavá díla zahraniční designéři ze Švédska, Belgie, Itálie nebo přední polský designér Sebastian Pietkiewicz a německá designérka Jenny Ritzenhoff.

Dílo polského designéra Sebastiana Pietkiewicze.

Při 99letém výročí založení samostatného československého státu se však nezapomíná ani na naše designéry. Jedna z předních českých značek bude Tatra, která připraví výstavu ze své historie. Dále netradiční instalaci představí značky Prim, Preciosa a Koh-i-Noor.

Czech Design Week také uvítá studenty předního českého skláře Jaroslava Bejvla, dále Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, uměleckořemeslné a oděvní školy v Liberci, dále také studenty Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni zejména ateliér Fashion design Heleny Krbcové a ateliér Kov a šperk Petra Vogela.

Dílo polského designéra Sebastiana Pietkiewicze.

Vedení Czech Design Week bylo pozváno na World Design Summit, který se uskuteční 16.25. 10. v Montrealu. „Pozvání na tuto prestižní událost, kde se setkají designové špičky z celého světa, aby se zaměřili na formování budoucnosti skrze design, svědčí o významu a vnímaní festivalu Czech Design Week i v zahraničí,“ uvádí ředitel festivalu Lukáš Pipek. „To dále potvrzuje spolupráce s Venice Design Week, kde naši umělci budou vystavovat v roce 2018“

Kdo má zájem se přihlásit jako vystavující designér na Czech Design Week Podzim 2017, může tak učinit nejpozději do 15. 10. 2017.

Komentáře