Umí v terénu, je pohodlná na silnici, je v ní dost místa a vypadá tak, že si ji s ničím nespletete. To myslíme v dobrém, protože aktuální design korejské automobilky má jasný směr, a doby, kdy každý její vůz vypadal úplně jinak, jsou pryč. Jaká tedy je KIA Sportage podrobně? Pořádně jsme ji pro vás projeli!

Jestli v současnosti na trhu existuje auto, u kterého byste na první pohled zaváhali, co tím chtěl designér říci, je to KIA Sportage. Ale nebojte, masivní předek karoserie, který vypadá jako nafouknutý cee‘d, si žádá jen pár dnů na zvyknutí, a pak se vám zaručeně začne líbit. Všechno ostatní se vám bude líbit hned od začátku.

Novou Sportage jsme během jednoho týdne důkladně otestovali v Praze a okolí a nevynechali jsme žádný povrch – pluli jsme po asfaltových silnicích Středních Čech, poskakovali po šotolinových polňačkách kdesi u Bezdězu a dokonce i po kočičích hlavách v centru metropole. Na těchto místech si totiž myslíme, že bude Sportage jezdit nejčastěji. Vždyť v dnešní době je už SUV do města téměř nutnost! Výsledek? KIA Sportage je opravdový všeuměl a s ničím, s čím byste se v normálním provozu mohli potkat, nebude mít problém.

Na palubě je patřičný komfort díky nastavitelným jízdním režimům, a pokud byste se náhodou chtěli chovat proti předpisům, je tu celá řada asistentů, kteří vás buď do krizové situace nepustí nebo vás před ní alespoň pořádným pípáním včas varují. Jako bonus přidejte nadprůměrný vnitřní prostor, do kufru naložíte v pohodě dva statnější bernardýny a k nim ještě bagáž na víkend, dále moderní infotainment, úsporné motory a samozřejmě také pohon všech kol.

A co je příjemné překvapení? Díky tomu, že se v Evropě již brzy přejde na nový normovaný cyklus na měření spotřeby, při kterém už auta nebudou tolik stát, Sportage se v Česku nabízí bez Start/Stop systému! Ano, zní to neuvěřitelně, ale chcípání na křižovatkách zvoní hrana.

V základu pořídíte Sportage za 494 980 Kč, ale máme tu takové doporučení – připlaťte si za výbavu GT Line v červené barvě, v ní to „sportáži“ sluší zdaleka nejvíc, což oceníte nejen vy, ale také vaše okolí.

Lukáš Novák

Komentáře