Máte dobrých pár desítek kil navíc a chtěli byste se po smrti nechat zpopelnit? Nasaďte dietu a začněte se hýbat. Česká krematoria totiž pro obézní přátele žehu přestávají mít pochopení. Stále častěji odmítají spalovat neúnosně těžké nebožtíky. Hrozí totiž, že zničí samotné pece.

Majitelům krematorií se nelíbí, jak jim neúnosně obézní nebožtíci demolují vybavení. „Asi před rokem nám přivezli morbidně obézní ženu, která vážila téměř tři sta kilogramů. Při jejím zpopelnění nám havarovala pec. Kremační pece nejsou stavěné na vyšší váhu. Pec se přehřála, a museli jsme dokonce volat hasiče,“ sdělil MF Dnes majitel pohřební služby Ladislav Kopal. Liberecké krematorium tak přestalo přijímat mrtvá těla, která váží více než 200 kilogramů.

Obdobný problém řešili v krematoriu v Motole, kde po explozi (!) zpopelňovaného zesnulého s 230 kilogramy začala hořet pec. Na místě musely zasahovat dvě jednotky hasičů. Dalším úskalím je velikost rakví. Ty v těchto případech bývají tak rozměrné, že často mají problém se do pece vůbec vejít.

Jde dost možná o poslední hřebíček do rakve pro lépe živenou část lidstva. Není to totiž tak dávno, co mnohé letecké společnosti zavedly povinnost pro obézní pasažéry zaplatit si dvě sedadla namísto jednoho. Co na to říká Anna Šabatová?

Východisko samozřejmě existuje. Stále je možné pohřbít se tradičním způsobem – pod zem. Za rakev velikosti XXL a větší hrob si ale připlatíte. Můžete ale spojit příjemné s užitečným a vyřádit se na náhrobku. Inspirovat se můžete třeba v Rusku. V zemi širokých duší, vkusu a uměřenosti. Více v galerii.

FOTO: 20 inspirativních náhrobků z Ruska

20 inspirativních náhrobků z Ruska - russian-gangster120 inspirativních náhrobků z Ruska - russian-gangster520 inspirativních náhrobků z Ruska - russian-gangster2020 inspirativních náhrobků z Ruska - russian-gangster1920 inspirativních náhrobků z Ruska - russian-gangster18
Další fotky
20 inspirativních náhrobků z Ruska - russian-gangster1720 inspirativních náhrobků z Ruska - russian-gangster1620 inspirativních náhrobků z Ruska - russian-gangster1520 inspirativních náhrobků z Ruska - russian-gangster1420 inspirativních náhrobků z Ruska - russian-gangster1320 inspirativních náhrobků z Ruska - russian-gangster1020 inspirativních náhrobků z Ruska - russian-gangster1120 inspirativních náhrobků z Ruska - russian-gangster920 inspirativních náhrobků z Ruska - russian-gangster820 inspirativních náhrobků z Ruska - russian-gangster720 inspirativních náhrobků z Ruska - russian-gangster620 inspirativních náhrobků z Ruska - russian-gangster320 inspirativních náhrobků z Ruska - russian-gangster420 inspirativních náhrobků z Ruska - russian-gangster220 inspirativních náhrobků z Ruska - russian-gangster12

Komentáře