Všichni se na léto těšíme, ale když skutečně přijde, začneme okamžitě hlasitě nadávat. Na to, že je nesnesitelné vedro. Máme pro vás několik tipů, jak se obléknout, aby vám nebylo teplo ještě větší, když se nemůžete svléknout do plavek, ale čeká vás spousta pracovních povinností. A teploměr nesmiřitelně ukazuje 30 a víc. 

Vybavíme vás dvěma základními módními radami, kterými se v létě bezpodmínečně řiďte: velikost a materiál. Noste výhradně věci z prodyšných látek, jako je například lehká bavlna nebo len. Jestliže patříte mezi fanoušky „slim“ a „skinny“ oblečení, ve vedrech na něj raději zapomeňte a volte něco z kategorie „regular“ nebo „loose“. Pokud zvolíte správnou velikost, vůbec v takových střizích nemusíte vypadat jak v pytli, naopak. Oblečení by ve vysokých teplotách mělo opisovat vaše tělo co nejméně.

FOTO: Jak se obléct na schůzku, když je venku 30 nad nulou?

Jak se obléct na schůzku, když je venku 30 nad nulou? - Světlá košile, bavlněné kalhoty a hlavně žádné ponožkyJak se obléct na schůzku, když je venku 30 nad nulou? - Kraťasy na obchodní jednání? Je léto!Jak se obléct na schůzku, když je venku 30 nad nulou? - Jste-li dostatečně módně odvážní…Jak se obléct na schůzku, když je venku 30 nad nulou? - V létě se nemusíte bát ani sakaJak se obléct na schůzku, když je venku 30 nad nulou? - Ideální oblek na parné dny
Další fotky
Jak se obléct na schůzku, když je venku 30 nad nulou? - Výjimečně vám při zvýšených teplotách povolujeme kravatu bez sakaJak se obléct na schůzku, když je venku 30 nad nulou? - Už je stačí jen ohrnoutJak se obléct na schůzku, když je venku 30 nad nulou? - Tento outfit do práce taky s čistým svědomím schvalujemeJak se obléct na schůzku, když je venku 30 nad nulou? - Zde máte inspiraci, až se „ochladí“ na 25 stupňůJak se obléct na schůzku, když je venku 30 nad nulou? - Troufnete si i na kšiltovku? Pokud takto, tak prosímJak se obléct na schůzku, když je venku 30 nad nulou? - Ale klobouk je k business casual větší jistotouJak se obléct na schůzku, když je venku 30 nad nulou? - Léto vůbec nemusí být pro pracující nesnesitelnéJak se obléct na schůzku, když je venku 30 nad nulou? - Tohle už je trochu odvážnější kombinace, ale nebojte se jíJak se obléct na schůzku, když je venku 30 nad nulou? - Když jsou džíny v pohodě i na pracovní schůzkuJak se obléct na schůzku, když je venku 30 nad nulou? - Klasika, kterou nikoho neurazíte. Ale ani nenadchneteJak se obléct na schůzku, když je venku 30 nad nulou? - Bílé triko je naprostý základ letního šatníku. Do saka i bez nějJak se obléct na schůzku, když je venku 30 nad nulou? - Počítejte, že občas budete spěchat. Tak ať na sobě máte jen to nejnutnější. A jen to nejhezčíJak se obléct na schůzku, když je venku 30 nad nulou? - Vidíte? I volnější střih může být šikJak se obléct na schůzku, když je venku 30 nad nulou? - busJak se obléct na schůzku, když je venku 30 nad nulou? - Tak tohle ať vás nenapadá ani  ve snu za horké letní noci!

Co se týká barev, čím světlejší, tím vzhledem ke slunečnímu svitu samozřejmě lepší. Pokud ani tak nejste ochotní se vzdát oblíbené černé nebo šedé, počítejte s tím, že vašemu tělu tím rozhodně neprospějete, bude se přehřívat a vy budete nepříjemní, nesoustředění, podráždění. Nenutíme vás, abyste se oblékali do sladkých pastelových barev, ale co takhle jednou zkusit bílou nebo třeba světle modrou? Ale zase pozor, na nich je pot z podpaží vidět o dost víc než na černé. A koláče určitě nikomu rozdávat nechcete. Deodorant je v létě neprostou nezbytností, to vám ale připomínat určitě nemusíme.

Vykašlete se na ponožky, a pokud to jen trochu jde, noste kraťasy. Dlouhé kalhoty ohrnujte nad kotníky a raději je nenoste vůbec. Naštěstí žijeme v civilizaci, kde se v dobách vlny veder mohou méně formální business schůzky v klidu a ke spokojenosti všech zúčastněných odehrávat v šortkách, samozřejmě ne příliš casual. Jejich nabídka je všude naštěstí dost široká a poznáte je podle toho, že jsou z bavlny nebo lnu, ne ze šusťáku nebo rychleschnoucího materiálu. A také nemají žádný vzor, takové si kupte na zahradu nebo na plovárnu.

Pokud to váš styl dovoluje, zkuste i do města nezavřené boty. Tedy pantofle nebo sandály. Tím v žádném případě nemáme na mysli žabky, ty jsou v souladu se svým označením skutečně určeny pouze na plovárnu.

A kdo má odvahu, může do práce klidně přijít v klobouku. Zvlášť když ho čeká oběd s business partnery někde venku.

Martin Hradecký

Až budete mít po schůzce, oblečte si klidně letní košili se vzorem.

Komentáře