Vrstvení v létě zní pro mnohé z nás stejně logicky asi jako odhalené kotníky v zimě. Obzvlášť v těchto dnech, kdy rtuť na teploměru šplhá pekelně vysoko. Máme nejraději chuť ze sebe všechno shodit a vyrazit k vodě. Jenomže někdy nám to nedovolí práce a jindy třeba alergie na slunce, která dnes trápí daleko více lidí než kdy dřív.

Naštěstí se s vývojem technologií vyvíjejí a zdokonalují i materiály, které nám usnadňují každodenní život. A s létem přicházejí fabriky s těmi lehčími, jako je například len a bavlna s lehkou gramáží. Z těch se následně vyrábí oblečení pro různé příležitosti, a my tak nemusíme trávit celé léto jen v tričku a šortkách.

Ukážeme vám pár tipů, jak vše správně zkombinovat, abyste nejen vypadali dobře, ale zároveň byli v suchu po celý den. 

1) Kombinujte materiály

Móda je hra. Tak toho využijte a hrajte si. Zkuste zkombinovat lněnou košili s bavlněnými chinos kalhotami a obráceně. Chladivý lněný oblek je s bavlněnou košilí do práce a na důležité schůzky ideální. Pravidlem je, aby košile a svrchní část nebyly ze stejného materiálu. Chce to kontrast.

2) Kotníky ven

Nohy jsou jako lidský termostat. Určují naši tělesnou teplotu. Dejte jim v létě trochu odpočinku a nechte je dýchat. Na ponožky zapomeňte a kalhoty zkuste dvakrát ohrnout, nikoliv založit! Přiznání zkrácených kalhot outfitu dodává ležérnější vzhled. S vrstvením to nemá nic společného, ale nikdy není nad dobré rady.

3) Trika pod košile

Dnes už lehce seženete speciální trička, která mají jen jednu hlavní funkci. Nasávat pot, aby se na košilích nedělaly lidově řečeno koláče. Vyrábí se dokonce i v tělových odstínech pro co nejmenší viditelnost. Pokud se pro něj rozhodnete, sáhněte ideálně po véčkovém výstřihu. Nebude vůbec vidět ani pod otevřeným límcem.

Další z variant je přiznat tričko pod otevřenou košilí. I tomuto poněkud odvážnému typu vrstvení fandíme. Troufnete si?

4) Hra barev

Když je řeč o přírodních materiálech, většina z nás si představí odstíny béžové a hnědé. My ovšem nechceme, abyste vypadali jako pouštní lidé z Hvězdných válek. Sáhněte po barvách a zkombinujte je tak, abyste vytvořili kontrast mezi svrchní a spodní vrstvou anebo tón v tónu. Léto si to žádá.

5) Pod povrchem

Rozhodujete se, po jakém saku sáhnout v parných letních dnech? Nečeká-li vás formální příležitost, zvolte nejlépe takové, které nemá podšívku. Některá saka mají totiž spodní vrstvu z umělých vláken, ve kterých byste se doslova uvařili.

 

Miroslav Romaniv

A zde se podívejte na nejstylovější letecké uniformy.

Komentáře