S čím dalším jsou 90. léta v módě spojená hned po denimu? S klobouky. Konkrétně je to bucket hat, který ale bohužel nemá v češtině doslovný překlad. Slovník vám jej přeloží jako kloboukový klobouk anebo klobouk s kloboučkem. Ani jednu verzi prosím nepoužívejte. Jediné, co byste v obchodě dostali, by byl nechápavý výraz.

Ovšem generace našich rodičů by jej zařadila mezi rybářské klobouky nebo klobouky do deště, což není tak úplně mimo. Původně klobouk nosili irští farmáři a rybáři jako ochranu před deštěm. Vyráběl se z tkaniny tvídu nebo vlněné plsti a s přidáním lanolinu (čistý tuk získaný z ovčí vlny). Tím mu zajistili voděodolnost. Navíc je praktický díky snadnému složení, pratelnosti a odvětrávání.  

Poprvé byl v módě přijat v 60. letech, kdy se dostal do ulic a hudebního průmyslu.  Svůj první comeback měl v devadesátkách, kdy jsme jej nosili všichni po vzoru hvězd, jako byl Liam Gallagher (frontman skupiny Oasis) nebo Kurt Cobain ze skupiny Nirvana.

FOTO: Jak se nosí bucket hat

Jak se nosí bucket hat - Jak se nosí bucket hat - Jak se nosí bucket hat - Jak se nosí bucket hat - Jak se nosí bucket hat -
Další fotky
Jak se nosí bucket hat - Jak se nosí bucket hat - Jak se nosí bucket hat - Jak se nosí bucket hat -

Letos v létě jsme nemohli nepostřehnout záchvěvy jeho návratu. K dostání je dnes běžně v obchodních řetězcích, jako jsou Zara, H&M, COS anebo Lacoste. I když se zdá, že tento typ doplňku patří jen fajnšmejkrům, trik spočívá především v tom, jak jej správně nosit. Sám o sobě poutá pozornost, volte proto raději kombinace s jednoduchým outfitem. Nechcete přece vypadat jako parodie na devadesátky. Jednobarevným trikem a kraťasy nikdy nic nezkazíte.

Seznam 5 nejlepších, které seženete právě teď 

COS

Luxusní značka švédského módního řetězce H&M, která se vyznačuje kvalitním zpracováním, moderními materiály a minimalistickým designem. V Česku se představila poprvé v roce 2016.

Zara

Španělská síť obchodů s oblečením od roku 1975. Nabízí širokou škálu sortimentu – směs klasických, trendy anebo volnočasových modelů pro všechny věkové kategorie.

Lacoste

Známý francouzský tenista René Lacoste, přezdívaný krokodýl – odtud pochází znak firmy, založil společnost v roce 1933. Zprvu se značka orientovala výhradně na sportovní, především tenisové oblečení. Dnes nabízí oblečení, obuv, doplňky i parfémy.

Reebok

Americká společnost vyrábí a distribuuje do celého světa sportovní oblečení, obuv i doplňky. V současnosti, kdy svět ovládly trendy sneakers a velké potisky značek, se Reebok dostal poprvé i do popředí streetwearu.

H&M

Švédská značka Hennes & Mauritz je známá kromě prodeje oblečení, doplňků, kosmetiky a vybavení domácností, také tím, že spolupracuje každý rok na kolekcích s různými umělci a velkými návrháři.

Miroslav Romaniv

A zde se podívejte, jak nosit havajskou košili.

Komentáře