Ta hrůza v očích každého muže, když se řekne havajská košile. Kýčovité vzory od západů slunce přes nejrůznější vzory květin a palmových listů až po plameňáky. Nejednomu z nás se vybaví Jim Carrey ve filmu Ace Ventura: Zvířecí detektiv z roku 1994 anebo Elvis Presley. I letos se dostala do popředí kolekcí módních řetězců, protože k létu prostě patří.

Původně aloha košile, později havajská, vznikla v třicátých letech minulého století na polynéském ostrově Havaj, jak už z názvu vyplývá. Košile v odstínech mnoha pestrých barev a pozitivních motivů byla určena k příležitostem, jako jsou tradiční místní oslavy a svatby. Do společnosti se rozšířila díky vojákům a dobrovolníkům po ukončení druhé světové války a turistům. Později prorazila do světa pop kultury, kde si našla své příznivce.

I přes nepřízeň odpůrců si myslíme, že v ní každý chlap může vypadat skvěle. Nejen proto se také vrací každý rok jako trend léta. Nechte se inspirovat čtyřmi muži a čtyřmi způsoby nošení. Od nejdivočejší kombinace až po elegantní.

Květinový Jared

Jared Leto nás už několikrát přesvědčil o tom, že móda je hra a občas se nemusí brát zas až tak vážně. Obzvláště, když vyrazíte na hudební festival. Takto byl spatřen v košili značky Prada na Coachella festivalu v roce 2014.

Rapper klasik

Wiz Khalifa v modelu Saint Laurent boří mýty o oblékání rapperů. Už dávno se nenosí jen vytahané oversized mikiny a kalhoty s rozkrokem u kolen.

Veselý Pharell 

Pharell Williams zvolil způsob nošení košile spíš jako barevný akcent, který rozbije jinak obyčejný outfit a podtrhne kontrast mezi černou bundou a bílým trikem.

Rami elegán

Americký herec egyptského původu Rami Malek, kterého známe z filmů, seriálů a z kampaně pro francouzský módní dům Dior, zvolil poněkud neotřelou avšak elegantní kombinaci. 

Miroslav Romaniv

Komentáře