Pokud by se jim nějaké připletly do cesty, většina architektů by bez mrknutí oka nechala velký balvan nebo kus skály odstranit a vytvořili by tak více místa pro stavbu. Architektonický designér Amey Kandalgaonkar to má ale úplně jinak. Místo odstranění obří skály v ní totiž plánuje postavit dům.

Amey Kandalgaonkar, který momentálně žije a pracuje v Šanghaji, se prý pro tvorbu moderního a minimalistického domu nechal inspirovat skalními hrobkami Mada’in Saleh v Saúdské Arábii. V naší galerii si můžete prohlédnout grafické návrhy celého projektu, které Amey nedávno zveřejnil.

FOTO: Co se stane, když spojíte pravěk a současnost? Podívejte se na návrh domu postaveného uvnitř skály

Co se stane, když spojíte pravěk a současnost? Podívejte se na návrh domu postaveného uvnitř skály - rock-house-concept-amey-kandalgaonkar-3Co se stane, když spojíte pravěk a současnost? Podívejte se na návrh domu postaveného uvnitř skály - rock-house-concept-amey-kandalgaonkar-2Co se stane, když spojíte pravěk a současnost? Podívejte se na návrh domu postaveného uvnitř skály - rock-house-concept-amey-kandalgaonkar-1Co se stane, když spojíte pravěk a současnost? Podívejte se na návrh domu postaveného uvnitř skály - rock-house-concept-amey-kandalgaonkar-5Co se stane, když spojíte pravěk a současnost? Podívejte se na návrh domu postaveného uvnitř skály - rock-house-concept-amey-kandalgaonkar-4
Další fotky
Co se stane, když spojíte pravěk a současnost? Podívejte se na návrh domu postaveného uvnitř skály - madain_saleh_6730299_190927-221523_ako

Kandalgaonkar je mistrem 3D vizualizací a na tomto projektu, který nazval House Inside a Rock (Dům ve skále), dle svých slov strávil neuvěřitelné množství času. „Abych dosáhl vizuální rovnováhy, musel jsem se uchýlit k o něco jednodušším tvarům, než můžeme vidět u mojí inspirace, skalních hrobek Mada’in Saleh,“ vysvětluje architekt.

„Nejdříve jsem tedy začal vytvářet samotnou skálu ve 3D softwaru, což bylo samo o sobě skoro tak náročné, jako vytvořit novou sochu. Později, když jsem do kamene začal vkládat samotný dům, snažil jsem se jeho vizuální dopad udržet co nejmenší, to však jen z lidské perspektivy. Když stavbu uvidíte z perspektivy ptačí, pak si teprve uvědomíte, jak obrovský rozsah vlastně má.“

„Dům ve skále“ architekta Ameya Kandalgaonkara.

Ačkoliv je těžké si představit, že se taková stavba, minimálně v dohledné době, někde na světě uskuteční, tyto neuvěřitelné koncepty nám každým dnem ukazují nevšední krásu a umění, které se v architektuře skrývají.

Michal Švehla

Bydlení v oblacích se zřejmě dočkáme. Architekt Kachaamy předvedl funkční model levitujícího domu

Komentáře