Jen máloco se vyrovná pocitu při pohledu na vlastní, překrásný, ale hlavně vlastnoručně postavený domek stojící vprostřed vzrostlé zelenající se přírody. Právě takový pocit dennodenně zažívá mladý pár, který žije v miniaturním „DIY“ obydlí.

Nespočet hodin tvrdé práce, odhodlání a lásky vložil mladý novozélandský pár Phill a Radha do zrealizování svého snu – výstavby vlastního miniaturního domu po vzoru stále populárnějšího hnutí „Tiny House“. Na rozdíl od mnohých si však vlastní domek postavili kompletně sami.

FOTO: Překrásný domek jak do kapsy si postavili vlastnoručně

Překrásný domek jak do kapsy si postavili vlastnoručně - RECYCLED-TINY-HOUSE-(10-of-10)Překrásný domek jak do kapsy si postavili vlastnoručně - RECYCLED-TINY-HOUSE-(1-of-10)Překrásný domek jak do kapsy si postavili vlastnoručně - RECYCLED-TINY-HOUSE-(5-of-10)Překrásný domek jak do kapsy si postavili vlastnoručně - RECYCLED-TINY-HOUSE-(2-of-10)Překrásný domek jak do kapsy si postavili vlastnoručně - RECYCLED-TINY-HOUSE-(8-of-10)
Další fotky
Překrásný domek jak do kapsy si postavili vlastnoručně - RECYCLED-TINY-HOUSE-(4-of-10)Překrásný domek jak do kapsy si postavili vlastnoručně - RECYCLED-TINY-HOUSE-(6-of-10)Překrásný domek jak do kapsy si postavili vlastnoručně - RECYCLED-TINY-HOUSE-(9-of-10)

Phillovi, který se již nějaká ta léta zabývá výrobou dřevěných hudebních nástrojů (učil se i v České republice), nebyla práce se dřevem cizí a do nápadu se tak pustil s vervou, zatímco Radha zpočátku o celé ideji pochybovala – dnes by neobvyklé bydlení za nic nevyměnila.

Pár k projektu z velké části použil recyklovaného nebo nalezeného materiálu (dřevěná prkna k obložení fasády například získali z ruin shořelého domu), který jim rozhodně neušetřil času ani námahy, ba naopak, zato však spoustu finančních nákladů a životního prostředí. Miniaturní domek tak zvládli dokončit zcela bez zadlužení.

Třináctiletý teenager si postavil vlastní mini dům. Stál ho méně jak 1500 dolarů

Interiér miniaturního obydlí, které je široké 2,5 metrů, dlouhé 7,5 a 4 metry vysoké, nepostrádá nic důležitého. Kuchyň, jídelní a odpočinkový kout, ložnice, koupelna se sprchovým koutem (Phill a Radha mají i vanu, ta je však romanticky umístěna v zahradním plenéru). Domácký pocit útulnosti korunují malá kamna a promítací plátno.

Celý pozemek obklopují vzrostlé stromy, včetně ovocných, avokádových a ořechových, okolo se pak line líný potok.

Jan Králík

Komentáře