Architekti ze studia Selencky Parsons proměnili 3,5 metrový prostor mezi dvěma budovami v londýnské čtvrti New Cross na fasádu luxusního „štíhlého“ domu. Projekt byl pojmenován The Coach House, a to po prostoru na parkování koňských spřežení, který se na těchto místech kdysi nacházel.

The Coach House je velice úzká, třípatrová budova, která se postupně otvírá do prostoru ve tvaru písmene „L“. Celý dům i nádhernou zahradu, který k němu náleží, si můžete prohlédnout v naší galerii.

FOTO: Luxusní The Coach House vyplňuje prostor mezi dvěma viktoriánskými budovami v londýnské čtvrti

Luxusní The Coach House vyplňuje prostor mezi dvěma viktoriánskými budovami v londýnské čtvrti - coach-house-selencky-parsons-architecture-london-uk_dezeen_1704_hero_aLuxusní The Coach House vyplňuje prostor mezi dvěma viktoriánskými budovami v londýnské čtvrti - coach-house-selencky-parsons-architecture-london-uk_dezeen_1704_col_6Luxusní The Coach House vyplňuje prostor mezi dvěma viktoriánskými budovami v londýnské čtvrti - coach-house-selencky-parsons-architecture-london-uk_dezeen_1704_col_15Luxusní The Coach House vyplňuje prostor mezi dvěma viktoriánskými budovami v londýnské čtvrti - coach-house-selencky-parsons-architecture-london-uk_dezeen_1704_col_10Luxusní The Coach House vyplňuje prostor mezi dvěma viktoriánskými budovami v londýnské čtvrti - coach-house-selencky-parsons-architecture-london-uk_dezeen_1704_col_4
Další fotky
Luxusní The Coach House vyplňuje prostor mezi dvěma viktoriánskými budovami v londýnské čtvrti - coach-house-selencky-parsons-architecture-london-uk_dezeen_1704_col_21Luxusní The Coach House vyplňuje prostor mezi dvěma viktoriánskými budovami v londýnské čtvrti - coach-house-selencky-parsons-architecture-london-uk_dezeen_1704_col_20Luxusní The Coach House vyplňuje prostor mezi dvěma viktoriánskými budovami v londýnské čtvrti - coach-house-selencky-parsons-architecture-london-uk_dezeen_1704_col_29

Kamenná dlažba vyplňující vstupní oblast do domu má připomínat původní dlažbu, která umožňovala vjezd vozů dovnitř budovy. Po vstupu do The Coach Housu se Vám naskytne pohled halou přímo do nádherné zahrady. Do té můžete projít skrze luxusní kuchyň a jídelní kout, na ten je pak napojený i prostorný obývací pokoj. V něm najdete dokonce i krb.

Jedna z dvou ložnic se nachází v přízemí, druhá pak v prvním v prvním patře. Tam se dostanete po elegantním schodišti vedoucího z chodby. Obě ložnice poskytují nádherné výhled z velkých prosklených oken. Další místnost slouží jako pracovna, kterou je však možné využít také jako prostor pro naprosto nerušený odpočinek.

Michal Švehla

Komentáře