Nové BMW X2 je nádherným kusem auta, to si řekněme hned na začátek. Designéři mnichovské automobilky odvedli opravdu skvělou práci, a to jak navenek, tak uvnitř vozu. O jaké auto se ale vlastně jedná? Je to SUV? Je to hatchback? Je to rodinný vůz? Zkusili jsme tomu přijít na kloub.

V první řadě je BMW X2 poměrně kompaktní. Na délku má necelého 4,5 metru, na výšku lehce přes metr a půl, takže se nejedná o žádný stěhovák. Prcek to ale také není, což poznáváme uvnitř, kde je místa ve všech směrech dostatek, a to jak vpředu, tak vzadu. To znamená, že mladá rodina s malými dětmi by se sem vmístila a dost možná by jí stačil i zavazadlový prostor. Pokud bychom to ale měli srovnat s o třídu vyšším BMW X3, je „x dvojka“ jasně menší.

Když se ale na BMW X2 zadíváme pořádně, je nad slunce jasné, že toto není plnohodnotné SUV, ale zároveň to není ani hatchback. Ano, koukáme na esenci toho, jak má vypadat typický crossover. Tento je navíc také designově zdařilý. Všechny ty linky, hrany, prolisy na sebe krásně navazují a auto tak vypadá jako pečlivě vysochaná skulptura. Ta navíc stojí na 20palcových nízkoprofilových kolech, takže celek působí více než luxusně.

Pod kapotou námi testovaného vozu úřadoval dvoulitrový naftový agregát s výkonem 140 kW, což je na danou velikost auta ideální volba, zejména přihlédneme-li k velice sympatické průměrné spotřebě. Ano, motor je sice trochu hlučnější, ale sil má na rozdávání, takže v mžiku jedete takovou rychlostí, že jediný hluk, který vnímáte, je od již zmíněných obřích kol, která jsou obuta do run flat pneumatik. Je to právě dálnice, na které nás napadla ještě jedna charakteristika – BMW X2 je částečně také takové „gétéčko“. Nenuceně si pluje od města k městu a cesta v něm ubíhá s naprostou samozřejmostí.

Když pak někde zastavíte, můžete si jako bonus užívat zvídavé pohledy kolemjdoucích. Tohle auto se prostě a jednoduše líbí, zvláště s příplatkovým M paketem! Musíte si za to ale také zaplatit. Byť ceny BMW X2 začínají na 850 200 Kč, námi testovaný exemplář přišel včetně nadstandardní výbavy na 1 518 638 Kč.

Wolfram von Eschenbach

BMW 325d Touring: Stěhovací zadokolka

Komentáře