Nemyslete si, vozy BMW nejsou jen sportovní kupé, či luxusní limuzíny! Otestovali jsme BMW 325d Touring, které se zdá být ideální rodinnou volbou.

BMW 325d Touring

Kdo by si kupoval BMW v provedení kombi? Jasně, přeci ti, kdo potřebují zavazadlový prostor alespoň trochu normálních rozměrů a přitom nechtějí přijít o příznačnou radost z jízdy. BMW 325d Touring je skvělým koktejlem praktičnosti a perfektních jízdních vlastností. O pohon se stará dvoulitrový vznětový čtyřválec s výkonem 165 kW, který umí s autem řádně zacvičit. Vysoký výkon je sice vykoupen trochu hlučnějším projevem, naopak spotřeba je naprosto příkladná.

BMW 325d Touring

Námi testovaný vůz se chlubil optickým M paketem, který znatelně přiostřoval výsledný dojem. Je pravda, že i přes fakt, že jsme seděli v kombíku, se na „tři dva pětku” na křižovatkách obdivně koukala celá řada lidí. Možná za to také mohly LED světlomety, možná uhrančivá barva Melbourne Red, možná velká 19palcová kola z lehkých slitin.

BMW 325d Touring

A jak si užijete jízdu za volantem? Jak patrno z názvu, ve kterém chybí označení xDrive, testované BMW bylo klasickou zadokolkou, což mnohé naznačuje. Ano, řízení kombíku, ve kterém se můžete každý víkend stěhovat na chalupu a zpět, bylo fantastické. Při správné práci s plynovým pedálem si leckdy můžete jen tak pro zábavu smýknout zadkem, v režimech Sport a Sport+ se tato zábava nadále umocňuje společně s tím, jak vám stále méně do řízení zasahuje stabilizace. A když máte dost srandiček, zapnete režim Eco Pro a jedete s lehkou nohou domů téměř za nic. Mimochodem, když už jsme zmínili tu chalupu, tak zavazadlový prostor BMW 325d Touring má objem 495 litrů a je-li opěradlo zcela sklopeno, prostor se zvýší až na působivých 1 500 litrů. Prostě stěhovací zadokolka, která může být s tímto motorem vaše od 1 136 200 Kč.

Lukáš Novák

Komentáře