Na uvázání kravaty záleží. Není nic horšího, než si nasazovat kravatu předem zavázanou, protože uzel zpaměti moc neumíte.

Naučte se co nejvíce těchto uzlů! Až se ráno budete před nějakou ženou oblékat a budete si přitom ladně vázat kravatu, budete se cítit jako král.

1. Full Windsor

Široký, pevný uzel v anglickém stylu, pojmenovaný po vévodovi z Windsoru, je ideální pro slavnostní příležitosti všeho druhu.

2. Four-In-Hand

Jeden z nejstarších kravatových uzlů, který nikdy nevyšel z módy. Je jednoduchý a vhodný pro každou příležitost.

3. Jednoduchý uzel

Jednoduchý uzel je nejklasičtějším. Je oblíbený díky rychlosti vázání a hodí se k většině kravat i límců.

4. Grantchester

Formální alternativa k uzlu Windsor, vhodná na svatby nebo obchodní jednání.

5. Fish Bone

Složitý, pletený uzel, jímž rozhodně zaujmete a dáte všem jasně najevo, že jste ve vázání kravat (a určitě i v řadě dalších věcí) odborník.

6. Plattsburgh

Moderní, elegantní trojúhelníkový uzel, který je o něco náročnější na provedení.

7. Onassis

Autorem tohoto stylu vázání je řecký loďařský magnát Aristoteles Onassis. Trik spočívá v tom, že nedokončíte klasický uzel a zbývající konec kravaty přehodíte dopředu. Tento lehce výstřední uzel je vhodný převážně na večírky, kde jistě neunikne pozornosti.

+ Motýlek

Oblíbený módní doplněk agenta 007 je vhodný pro vysoce formální události a společně se smokingem je nedílnou součástí dress codu black tie. Správně uvázaný motýlek by nikdy neměl být širší než nejširší část vašeho krku a neměl by přesahovat okraje límečku u košile.

 

Adrian Amiridis

Pokud vás zajímají další věci, které by ve vašem šatníku rozhodně neměly chybět, čtěte zde.

Komentáře