Příručky správného chování v různých situacích jistě mnozí znají. Teoreticky víme, jak se chovat při jídle, v restauraci s dámou, v divadle a podobně. Nicméně o chování po sexu toho moc nevíme. Zde přinášíme šest pravidel postkoitální etikety. Právě z toho důvodu je třeba osvěty, neboť, jak se ukazuje, spousta lidí situace po sexu prostě společensky nezvládá. Neví, jak správně se mají chovat. Z tohoto důvodu uvádíme několik postkoitálních pravidel chování.

Galantnost
Sex je poměrně závažná společenská událost. Muž by neměl zapomínat na etiketu a po sexu ženě pomoci do kabátu a vypoklonkovat ji z bytu, aby měl klid. Pravidla chování připouštějí ještě na rozloučenou plácnutí po zadku a diskrétní pozdrav: „Tak zase příště, ty couro“. Společenská konvence rovněž vyžaduje od mužů, aby ženě dali peníze na taxík, popřípadě rovnou peníze za služby, které jim poskytla. V případě soulože dvou mužů (takzvaný homosexuální sex) záleží na tom, který z mužů je přijímač a který zasunovač, neboť v tomto ohledu přijímač přijímá roli ženy, a podle toho by s ním měl zasunovač jednat. S případem soulože dvou žen etiketa nepočítá.

Poděkování
Poděkování je základem dobrého vychování. I po sexu se sluší poděkovat. Tady ovšem neplatí, že děkuje mladší a nebo muž ženě. Společenské postavení v tomto nehraje roli. Z pravidla po sexu děkuje ošklivější jedinec tomu hezčímu. Čím větší rozdíl ve vzhledu obou protagonistů koitu je, tím větší by mělo být vyjádření díků od toho hnusnějšího.

Kapesníčky
Muž by neměl zapomínat před samotným nechráněným koitem na papírové kapesníčky. Tyto by měly být vždy v dosahu. Po koitu totiž pravý gentleman dámě nabídne, že jí kapesníčkem otře spermatem postižená místa, jako jsou vlasy, obličej nebo záda. Pravý gentleman rovněž kapesníčky otře pocákanou zeď, popřípadě dá prát prostěradlo.

Pochvala
Po sexu se sluší nejen poděkovat, ale rovněž i svého partnera pochválit. Je to opět věc slušnosti. Není třeba vymýšlet dlouhé recenze, neboť prosté: „Ty jsi ale šikovný“ bohatě postačí. Etiketa nedovoluje po sexu kritiku. Kritiku si nechte pro své kamarádky a nebo pro svůj deníček. Kritizovat partnera hned po sexu je neslušné.

Nahlášení závad
Je zdvořilé po sexu nahlásit partnerovi některé závady. Třeba, že máte kapavku a že on ji má nyní už také. Volte v tomto případě však nějakou decentní formu oznámení. Odborníci na etiketu doporučují vzkaz na polštáři. Připojte ke vzkazu ještě nějaká povzbudivá slova, třeba že jinak to bylo docela dobré nebo že i s kapavkou se dá žít.

Spánek
V oblasti postkoitálního chování se již drahně let objevují dotazy, zda je v pořádku, když muž po sexu usne. Jestli je to jako po té společenské stránce akceptovatelné. Ženy se rády po sexu mazlí a nebo si povídají, zatímco muž je unavený a chce spát. Jak to tedy má správně být? Odborníci na etiketu se shodují v tom, že máte jít spát. Zašukali jste si? Zašukali. Nechte ženskou mluvit o tom, jaká je Věra z práce hrozná kráva, a spěte.

Komentáře