Kupovat oblek je jako kupovat zdravotní pojištění. Finančně náročná záležitost, ale naprosto se vyplatí. Když se nad tím zamyslíte, se všemi příležitostmi, kam oblek můžete vzít a kolik bitev za vás může vyhrát, vlastně to životní pojištění je. Stejně jako s každou investicí je normální chtít z něj dostat vše a nenechat si výhody ujít.Ač někdo raději zůstane u košile a kravaty, což je naprosto v pořádku, vybrali jsme několik uvolněnějších a modernějších cest, jak nosit obleky nadcházející sezónu.

Bohatý intelektuál

Roláky nesluší každému. Když máte delší vlasy, budete vypadat jako zhrzený francouzský básník. Když vlasy žádné, budete vypadat zase jinak. Na druhou stranu, při ostře řezané čelisti a krátkém sestřihu mohou vypadat skvěle. Tenký rolák z vlny nebo kašmíru skvěle nahradí košili nebo tričko, když už venku není přímo dvacet pět. Samozřejmě platí, že se hodí jen k dvoudílnému obleku. S vestou to logicky bude vypadat děsivě.

Majitel sportovního týmu

Díky značkám jako Burberry nebo Prada jsme se naučili používat sportovní look s oblekem. Nejlepší způsob je vrstvit a to se hodí právě pro počasí, kdy je v tričku zima ale v kabátu horko.  Pro ty odvážné může být zajímavým experimentem mikina nebo svetr s kapucí a zipem pod saku. Přičemž jednoduchost je zde klíčové slovo. I když je vaše nová mikina s logem adidas určitě skvělá, ručně šitý oblek tím shodíte.

Mladý manažer

I když by se mohlo zdát, že někdejší uniforma mladých kluků na vesnických plesech – oblek a tričko – není těžká na kombinování, i zde jsou pravidla, která následovat. Nechcete být macho s hlubokým V výstřihem.

Klasické, hladké tričko, bez límečku nebo kapsy a ve skupině barevných odstínů jako je váš oblek. Buď to, nebo střídmé colourblocking. Bílá k temně modré, šedá k černé a tak dál.

Old Money

Old Money look předznamenává, že máte svěřenecký fond, jako dítě jste jezdil lyžovat do Švýcarska a jednoho dne zdědíte zámek. Obvykle s tímto oblékáním souvisí světlé chinos, jachtařský svetr nebo tvídové sako. Kostkovaný oblek má moc proměnit formální oděv na něco mnohem zábavnějšího. A kreativnějšího. Mads Mikkelsen coby Hannibal Lecter také nosil stále jen oblek a přitom nikdy nevypadal jako všichni ostatní.

Naučit se ho nosit je velmi složité. Moci k němu vzít květinovou kravatu a kapesníček vyžaduje ego mimo běžná měřítka, protoože jen s takovou sebejistotou to bude vypadat dobře. Pokud tam nejste, zůstaňte u hlavních barev vzoru. (Modrý oblek s šedou kostkou – šedý kapesníček).

Díky své výrazné povaze bude vypadat skvěle i s tričkem a stane se ideálním třeba na svatbu bez striktního dresscode.

Přístup k tomu, co je neformální, se samozřejmě mění od člověka k člověku. Můžete jít nekonečnou cestou různých tenisek (znova a opět, neonová zelená je do fitka, ne k šedému obleku na tělo). I tričko s jazykem Rolling Stones bude bezchybné, pokud ho zvolíte na vhodnou akci. V tomto případě si klidně ohrňte rukávy, navěště na ruce náramky a obujte kanady.

Komentáře