Slavný herec nedávno oznámil konec své kariéry. Jeho styl naštěstí zůstane. Inspirujte se jím, vedle rozhodně nešlápnete.

Robert Redford začínal jako hvězdička v seriálech, postupně začal být jejich velkou hvězdou. A star první kategorie se záhy stal i na filmových plátnech celého světa. Asi neexistuje žena, která by do něj nebyla trochu zamilovaná. A muž, který by aspoň na jeden den nechtěl být Redfordem.

Filmový debut si Robert Redford odbyl v roce 1962 ve válečném dramatu War Hunt. Svůj (údajně) poslední film natočil letos – The Old Man and the Gun. Tak uvidíme, zda mu rozhodnutí vydrží. Ale nejspíš ano. Jednak mu je dvaaosmdesát, jednak není jen hercem, ale rovněž režisérem a producentem. A také stále stojí v čele nejoblíbenějšího festivalu nezávislého filmu v americkém Sundance, který založil již v roce 1978.

FOTO: Zlatý fond RR. Které jeho role jsou nejlepší?

Zlatý fond RR. Které jeho role jsou nejlepší? - War Hunt, 1962Zlatý fond RR. Které jeho role jsou nejlepší? - Bosé nohy v parku, 1967Zlatý fond RR. Které jeho role jsou nejlepší? - Kandidát, 1972Zlatý fond RR. Které jeho role jsou nejlepší? - Jeremiah Johnson, 1972Zlatý fond RR. Které jeho role jsou nejlepší? - Podraz, 1973
Další fotky
Zlatý fond RR. Které jeho role jsou nejlepší? - Takoví jsme byli, 1973Zlatý fond RR. Které jeho role jsou nejlepší? - Velký Gatsby, 1974Zlatý fond RR. Které jeho role jsou nejlepší? - Tři dny Kondora, 1975Zlatý fond RR. Které jeho role jsou nejlepší? - Všichni prezidentovi muži, 1976Zlatý fond RR. Které jeho role jsou nejlepší? - Vzpomínky na Afriku, 1985Zlatý fond RR. Které jeho role jsou nejlepší? - Neslušný návrh, 1993Zlatý fond RR. Které jeho role jsou nejlepší? - Intimní detaily, 1996Zlatý fond RR. Které jeho role jsou nejlepší? - Zaříkávač koní, 1998Zlatý fond RR. Které jeho role jsou nejlepší? - Spy Game, 2001Zlatý fond RR. Které jeho role jsou nejlepší? - Our Souls at Night, 2017Zlatý fond RR. Které jeho role jsou nejlepší? - The Old Man and the Gun, 2018

Redford s přehledem ovládal všechny herecké polohy a věrohodně zvládal zahrát všechny postavy. Ať už kovboje (Butch Cassidy a Sundance Kid, Jeremiah Johnson), romantické milovníky i milence (Bosé nohy v parku, Takoví jsme byli), dobrodruhy (Vzpomínky na Afriku), podvodníky (Podraz) nebo zaříkávače koní (Zaříkávač koní). Tento výčet samozřejmě není ani trochu vyčerpávající, ikonických rolí má Redford na svém kontě víc než dost, vždyť jeho filmografie čítá sedmdesát osm položek. Jen na Oscary štěstí zrovna nemá, doma má pouze jednoho, navíc čestného, tedy ne za konkrétní roli.

A co Redfordův styl? Klasika. Není žádnou módní obětí, která by se vyžívala v módních výstřelcích. Džíny, kožená bunda, košile, klobouk, (sluneční) brýle. Chcete-li vypadat dobře jako on, riskovat nemusíte ani trochu. Spolehněte se na nadčasovost a na v dobrém slova smyslu netrendovost. Základní pravidlo je jasné – vše vám musí co nejdokonaleji padnout. Ale to už je vám snad jasné dávno…

FOTO: Staňte se Robertem Redfordem i vy. Noste to, co on.

Staňte se Robertem Redfordem i vy. Noste to, co on. - Jako aristokratStaňte se Robertem Redfordem i vy. Noste to, co on. - Black&WhiteStaňte se Robertem Redfordem i vy. Noste to, co on. - Džíny Redford miluje celý život.Staňte se Robertem Redfordem i vy. Noste to, co on. - Někdy stačí jen rolák…Staňte se Robertem Redfordem i vy. Noste to, co on. - Když stáří vypadá dobře.
Další fotky
Staňte se Robertem Redfordem i vy. Noste to, co on. - Modrá košile a sluneční brýle – vždy fungující kombinaceStaňte se Robertem Redfordem i vy. Noste to, co on. - Navždy proužekStaňte se Robertem Redfordem i vy. Noste to, co on. - Někdy se RR vzorů nebál.Staňte se Robertem Redfordem i vy. Noste to, co on. - Obnošená kožená bunda – Redfordova oblíbená věcStaňte se Robertem Redfordem i vy. Noste to, co on. - RetroStaňte se Robertem Redfordem i vy. Noste to, co on. - Staré dobré časyStaňte se Robertem Redfordem i vy. Noste to, co on. - Svetr, košile, cigárkoStaňte se Robertem Redfordem i vy. Noste to, co on. - Cowboy styleStaňte se Robertem Redfordem i vy. Noste to, co on. - V nesmrtelné bundě letcůStaňte se Robertem Redfordem i vy. Noste to, co on. - Redforda na triko. Ráčí se?

Martin Hradecký

A jak chodil oblékaný Redfordův kolega a kamarád Paul Newman, se podívejte zde.

 

Komentáře