Joyce Taylorová šokovala celý svět, když oznámila: „Bill Cosby mě neznásilnil!“ Podle jejích slov se tak stalo, když amerického herce potkala jako 17letá v jednom z Hollywoodských nočních klubů. S dezinformací přišel portál National Report.

To, co se stalo oné osudové noci roku 1974, v sobě Joyce Taylorová dusila opravdu dlouhou dobu. Až nyní, desítky let po incidentu, se rozhodla o pravdu podělit s veřejností. Na Billa Cosbyho narazila v jednom z nočních klubů v Los Angeles, v samotném srdci Hollywoodu. Jak večer pokračoval, Joyce začínala být víc a víc opilá a ztrácela zábrany. Její přítel, tehdy 18letý Danny Stevens, ji tak musel odvést domů, kde se Joyce druhý den ráno probudila a okamžitě si uvědomila, co se vlastně nestalo. V jejím prohlášení určeném pro policii uvádí: „Proč mě pan Cosby neznásilnil? To jsem pro něj nebyla dost hezká? Udělala jsem něco špatně? Ano, měla jsem trochu nadváhu, ale nebylo to tak hrozné, aby mě nemohl zneužít.“ Bob Murphy, advokát zastupující paní Taylorovou, se vyjádřil následovně: „Naprosto chápu obavy mojí klientky. Byla ve správný čas na správném místě a vše nasvědčovalo tomu, že bude znásilněna. Nestalo se tak. Myslím si ale, že v jistém slova smyslu nás Bill Cosby vlastně znásilnil všechny.“

Od chvíle, kdy ke znásilnění Joyce Taylorové nedošlo, se musela dívka vypořádávat s depresí a častými návštěvami psychologů a dalších odborníků. „Posledních 40 let lítá moje váha nahoru a dolů jako yo-yo,“ přiznává. Je pravděpodobné, že po světě chodí mnoho žen, které protrpěly stejně otřesný zážitek, jako Joyce. Přesto se zatím jedná o jediné obvinění tohoto druhu, informoval deník National Report, který nebyl schopný vypátrat další ženy, které by byly sprostě neznásilněny. Celá situace navíc působí velký zmatek kolem žalob přibližně 60 obětí, které tvrdí, že je Bill Cosby opravdu znásilnil. Cosbyho publicista David Brokaw a právník Martin Singer odmítli celou záležitost ohledně paní Taylorové komentovat.

Les Bains Douches, pařížský noční klub proslulý hlasitou hudbou, drogami a nevázaným sexem.

Sex, drogy a celebrity. Poznejte pařížské lázně Les Bains Douches, kam slavní a bohatí chodili upustit páru

V září tohoto roku soud rozhodl, že Cosby nastoupí do vězení. Přesná délka trestu zatím není známá. Většina obvinění byla v minulosti smetena ze stolu z důvodu promlčecí lhůty, byl to však případ Andrey Constandové, který promlčený nebyl. Cosby byl soudní psycholožkou označen za nebezpečného sexuálního predátora s vážnou poruchou osobnosti. Soudce dále Cosbymu nařídil doživotní docházení na terapii a také jej nechal zařadit do registru pachatelů sexuálních zločinů.

Michal Švehla

Pozn.: V rámci dobré novinářské praxe jsme si článek vycucali z prstu. Zpráva je poplašného či jinak závažného charakteru. Skutečnost je taková, že tím, že neznásilníte ženu, se nedopouštíte ničeho nelegálního.

Jak se TO dříve dělávalo. Historický exkurz sexualními praktikami našich předků

Komentáře