Malá irská víska Ringaskiddy před několika dny opět ožila dávným mýtem. Souvisí s nedalekou továrnou na výrobu viagry. Místní domorodci hovoří o tom, že výpary z továrny zvyšují sexuální touhu a mužům způsobují častou erekci. A nejen mužům. Podobným „benefitem“ prý výpary postuhují i místní psy. Společnost Pfizer, která viagru vyrábí, jakékoliv úniky z výroby do ovzduší ale odmítá.

Pověst tvrdící, že irská vesnice Ringaskiddy je plná sexuálního vzrušení kvůli zdejší výrobě viagry, je oblíbeným tématem lidí z regionu i novinářů už přes dvacet let. Roku 1998 zde farmaceutická společnost Pfizer otevřela závod na výrobu legendární modré pilulky. Traduje se, že s fabrikou přišla do regionu i svého druhu „sexuální revoluce“ a boom v rození dětí.

Kněz donutil devítiletého chlapce k orálnímu sexu. Ústa mu nakonec vypláchl svěcenou vodou

Nic z toho se bohužel fakticky nepotvrdilo. Tvrdá data dokonce ukázala, že od devadesátých let počet obyvatel dlouhodobě klesá. Přesto však nyní mýtus znovu ožívá v souvislosti s tím, že právě viagra je od letošního roku ve Velké Británii volně prodejná, nikoliv pouze na předpis. Místní deník Irish Post cituje několik místních obyvatel, kteří tvrdí, že „ve vzduchu něco určitě je“.

„Hned vám tvrdne“

„Stačí jeden závan a hned vám tvrdne,“ tvrdí barmanka Debbie O’Gradyová. Připojuje se i její matka Sadie, která tvrdí, že mnoho lidí do vesnice přichází nejdříve z pouhé zvědavosti, ale málokomu se chce potom odejít. Sympatická matka si stojí za tím, že látky ve vzduchu silně ovlivňují sexuální náladu v okolí továrny.

Jak se TO dříve dělávalo. Historický exkurz sexualními praktikami našich předků

Fiona Toomeyová, která se ve vesnici narodila a v továrně pracovala, si je jistá tím, že z továrny definitivně něco uniká. Ať už do vzduchu, nebo do vody. „Dokonce i psi tady chodí s permanentní erekcí,“ tvrdí.

Společnost Pfizer tvrdí, že o žádném úniku nemůže být řeč a podobné mýty se snaží vyvracet už dlouhá léta. Marně.

Petr Starý

Komentáře