Facebook je sociální síť s mnoha funkcemi. Pořád nějaké přibývají, mění se, nebo i ubývají. Každý den ho využíváme, ale pořádně ani netušíme, jaké všechny funkce v něm můžeme najít. Teď můžete dokonce vidět, kdo viděl vaše fotky nebo videa.

Lidé si Facebook zakládají, aby mohli sdílet se svými blízkými přáteli, spolupracovníky a známými svůj osobní život – je tedy plný fotek, videí nebo textových příspěvků. Někdo na něm sdílí více, jiný méně. Někdo osobní věci, jiný zase spíše obecné.

Tahle sociální síť má však nejednu negativní vlastnost. Například nemůžete vidět, kdo si prohlížel vás profil, jako je tomu například na síti LinkedIn. Facebook vždy tvrdil, že nemá nikdy v úmyslu tyto údaje odhalit, a i nadále to tak zůstává. Odradil by totiž mnoho ze svých 1,86 miliard uživatelů od jeho používání. No řekněte, nikdy jste se nepodívali na profil někoho, o kom nechcete, aby to věděl? Určitě minimálně jednou ano.

Před časem však Facebook představil novou a poměrně zajímavou funkci, kvůli které budete muset být trochu opatrnější, komu se na profil díváte. Jde o funkci Můj den, která je podobná např. InstaStories nebo funkci na Snapchatu a funguje pro mobilní uživatele. Můžete sem přidávat fotky nebo videa, které má pak možnost vidět každý, koho máte v přátelích nebo přidaného v aplikaci Messenger. Ty po 24 hodinách zmizí. Podobně jako na Instagramu zde můžete vidět, kdo se na vaší fotku či video podíval. Všechny funkce na Facebooku už tedy nejsou tak anonymní a vaši známí vidí, kdy se na jejich videa nebo fotky díváte.

Miroslav Kores

Komentáře