Ne, není to vtip. Gosfordský hrad v Severním Irsku, který filmoví producenti použili jako jednu z klíčových kulis kultovní fantasy série Hra o trůny, je na prodej. Vlastnit jej můžete i vy a to za docela rozumnou cenu. Vyvolávací cena v chystané dražbě je v přepočtu pouhých 14 milionů korun českých. Takže pokud nevíte co s úsporami, tato pohádková nemovitost uprostřed krásné krajiny může být vaše.

Hrad Gosford má kromě slávy díky seriálu také bohatou historii. V polovině 18. století si jej nechal postavit hrabě z Gosfordu Archibald Acheson a jeho rod jej obýval až do roku 1921. Během druhé světové války sloužil hrad jako útočiště pro britská vojska. Ta si na jeho pozemku vystavěla vězení, kde držela zajatce. Po válce byl prodán a zůstal několik dekád neobýván.

FOTO: Tohle celé vám teď může patřit

Tohle celé vám teď může patřit - Tohle celé vám teď může patřit - Tohle celé vám teď může patřit - Tohle celé vám teď může patřit - Tohle celé vám teď může patřit -
Další fotky
Tohle celé vám teď může patřit - Tohle celé vám teď může patřit - Tohle celé vám teď může patřit - Tohle celé vám teď může patřit - Tohle celé vám teď může patřit -

Od roku 1983 se hrad proměnil v hotel pro turisty a v tomto provozu fungoval až do roku 2006. Poté byl prodán novému majiteli, který nechal celý hrad zrekonstruovat a jednotlivé komnaty proměnil v luxusní bytové jednotky. Každá z nich má rozlohu kolem 1 000 metrů čtverečních.  Některé části hradu použil filmový štáb v třetí sérii jako domov jednoho z hrdinů, Robba Starka. Jestli tápete a nedokážete si vzpomenout na tyto záběry, vzpomeňte si na epickou scénu, která se zde odehrála. Během ní Robb uťal hlavu svému bývalému spojenci, poté co jej zradil.

Pokud jsme vás přesvědčili, obraťte se na realitní společnost Maison Real Estate, která tuto nemovitost nabízí. Jednejte ale rychle, počet zájemců z celého světa postupně přibývá.

Miroslav Romaniv

Během rozhodování si můžete zkrátit čas článkem plným podzimních novinek pro váš šatník.

Komentáře