Na horizontu uhrančivě rudé krajiny se tyčí skály. Na první pohled je snímek krajiny Marsu s kopci a kameny stejný jako spousta jiných. Na této fotografii NASA je ale vidět objekt, který až nápadně připomíná kříž. Jde snad o hrob Marťana?

Detailu na snímku NASA si všimly redaktoři portálu UFO Sightings Daily. Podle nich se jedná o kříž, u nějž se v blízkosti nalézá zastřešená stavba, která by měla být něčím obydlím.

FOTO: Hrob na Marsu? Co se skrývá pod záhadným křížem?

Hrob na Marsu? Co se skrývá pod záhadným křížem? - 2616360_mars-ruda-planeta-kriz-hrob-v0Hrob na Marsu? Co se skrývá pod záhadným křížem? - 2616361_mars-ruda-planeta-kriz-hrob-v0Hrob na Marsu? Co se skrývá pod záhadným křížem? - 2616362_mars-ruda-planeta-kriz-hrob-v0Hrob na Marsu? Co se skrývá pod záhadným křížem? - 2616363_mars-ruda-planeta-kriz-hrob-v0Hrob na Marsu? Co se skrývá pod záhadným křížem? - 000-mars

Jde však samozřejmě o nepotvrzenou a velmi divokou spekulaci, kterou přinášejí a šíří milovníci konspiračních teorií. Snímky pořídilo vozítko Curiosity. To již od srpna 2012 úspěšně mapuje povrch rudé planety.

Pokud by se jednalo skutečně o kříž u hrobu, znamenalo by to, že Marťané mají podobné zvyky jako lidé. A navíc vyznávají i křesťanství. Pokud tomu tak je, snad se místo smrtící invaze můžeme těšit na bratrské porozumění.

Komentáře