Jeho blízké okolí o něm říká, že působí jako inteligentní a sečtělý člověk. Jeho druhá tvář je ale o poznání temnější. Ukrývá psychopata, který v opilosti umlátil kladivem spolubydlícího z ubytovny. Pak si se stoickým klidem zapálil a v klidu povečeřel z talíře nebohé oběti. Vrah Vladislav Sixta (35) nyní půjde na 25 let do vězení, a poté do zajišťovací detence. Šance na nápravu se blíží nule.

Pražský městský soud dnes rozhodl o pětadvaceti letech natvrdo pro Vladislava Sixtu. Ten brutálně zabil spolubydlícího z ubytovny na farmě na Praze 10. Vražda se stala loni 22. prosince. Byl to večer jako každý jiný. Pak se ale Sixta opil, vzal do ruky kladivo a surově umlátil spícího muže. Když se při opakovaných úderech vrahovi kladivo v ruce rozbilo a jeho část zůstala trčet v hlavě oběti, došel si Sixta pro jiné a v práci s hrůznou důkladností pokračoval.

Sériového vraha dostihla karma: Egidius Schiffer se při pokusu o sebeuspokojení sám omylem popravil elektřinou

Oběť prý prostě měla smůlu

Nešťastník, který se k činu přiznal, řešil nesnesitelnou životní situaci a oběť si podle svých slov vybral náhodně. Po svém činu kouřil cigarety, v poklidu dojedl mužův karbanátek. Až pak zavolal policii. Podle soudních znalců z oboru psychologie a psychiatrie jednal impulzivně a vražda nebyla předem promyšlená. „Nejsem schopný žít tak, abych z toho měl dobrý pocit,“ prohlásil vrah u soudu. „Kdyby tam nebyl, nestalo by se to,“ řekl pak ke své vraždě a náhodné oběti.

Vrah své oběti porcoval do hamburgerů. „Jsem hodně zvrácený člověk,“ křičel na policii při zatýkání

Sečtělá bestie?

Sixta, živící se příležitostně jako dělník, je podle přivolaných odborníků inteligentní a sečtělý člověk, který netrpí duševní nemocí. Nevlastní matka u soudu vypověděla, vždy rád četl. Za prací hodně jezdil do zahraničí. „Není bezcitný a brutální, ani šílenec. Působí kultivovaně a je sečtělý. Například dluží městské knihovně 15 tisíc korun, s tím se u obžalovaných nesetkáváme,“ uvedl soudní psychiatr. Vrah ale zdědil hraniční poruchu osobnosti. V minulosti se navíc několikrát léčil na psychiatrii kvůli problémům s alkoholem a hraní na automatech. Pokusil se také o sebevraždu. Jeho náprava prý není pravděpodobná. Po vypršení trestu proto vrah zamíří do detenčního ústavu, odkud se však může dostat, pokud to schválí dozorující psychiatři.

Petr Starý, ČTK

Podívejte se do paláce kokainového krále Pablo Escobara. 20 let po jeho smrti se z něj stal zábavní park

Komentáře