Myslíte si, že se hollywoodští hororoví scénáristé předhání v tom, kdo co nejvíce vyděsí diváka, a vymýšlejí si proto naprosto šílené příběhy? Ne vždy je tomu tak. Divili byste se, kolik hrůzných filmů se inspirovalo neméně děsivou realitou. Po přečtení tohoto seznamu budete dnes večer usínat s rozsvíceným světlem.

Horor v Amityville

Mladý pár se přestěhuje s dětmi do krásného domu v newyorském Amityvillu, brzy ovšem zjistí, že v domě straší a řádí tam nepřátelští duchové jeho předchozích majitelů. Film byl natočen podle údajně pravdivého příběhu rodiny Lutzů, kteří se v roce 1975 přestěhovali do domu v Amityville rok po tom, co v něm Ronald DeFeo Jr. zabil šest členů rodiny. Lutzovi se z domu odstěhovali po pouhých 28 dnech s tím, že cítili divné zápachy, slyšeli různé strašidelné zvuky, pozorovali želatinové kapky a spoustu dalších hrůzostrašných výjevů.

FOTO: 13 hrůzostrašných filmů podle skutečných událostí

13 hrůzostrašných filmů podle skutečných událostí - the-texas-chain-saw-massacre-113 hrůzostrašných filmů podle skutečných událostí - iglrjbnmovief5gss0ifo4c9chu-660×37113 hrůzostrašných filmů podle skutečných událostí - openwater13 hrůzostrašných filmů podle skutečných událostí - maxresdefault-513 hrůzostrašných filmů podle skutečných událostí - lumapictures_primeval_6
Další fotky
13 hrůzostrašných filmů podle skutečných událostí - eaten13 hrůzostrašných filmů podle skutečných událostí - candy13 hrůzostrašných filmů podle skutečných událostí - an-american-haunting113 hrůzostrašných filmů podle skutečných událostí - ravenous13 hrůzostrašných filmů podle skutečných událostí - billy-1024×59913 hrůzostrašných filmů podle skutečných událostí - exorcist-1-1050×59113 hrůzostrašných filmů podle skutečných událostí - black-water-200713 hrůzostrašných filmů podle skutečných událostí - amityville-horror-the-1979-di-1050×591

Texaský masakr motorovou pilou 

Na rozdíl od legendárního snímku Psycho, o kterém se občas mylně říká, že byl inspirován příběhem šíleného vraha a kanibala z amerického Wisconsinu Eda Geina, hlavní postava Texaského masakru motorovou pilou Thomas Hewitt se Geinovi v mnohém podobá. Ed Gein sice své oběti nevraždil motorovou pilou, ale jeho šílená obsese mrtvolami a výrobky z jejich kůží a ostatků je jasnou inspirací. Když v roce 1957 vtrhli policisté do jeho domu, oněměli hrůzou. Ze stropu viselo tělo ženy bez hlavy, v domě se nalezly čtyři uřezané nosy, kusy lidských kostí, devět masek vytvořených z lidské kůže, pásek sešitý z ženských bradavek či stínítko na lampu vyrobené z kůže lidského obličeje. Dodnes se neví, kolik žen Gein zabil a kolik ostatků pocházelo z mrtvol vykopaných na hřbitově.

Za hranicí strachu

Tento film byl inspirován příběhem Adolfa de Jess Constanza, bosse mexické sekty, ve které byla lidská obětování na denním pořádku. Costanzo a jeho následovníci v roce 1989 unesli a zavraždili studenta texaské univerzity Marka Kilroye. Film zobrazuje spoustu brutálních krvavých praktik a zohavených těl, které mají na svědomí členové mexických drogových kartelů, kteří obětují lidi v různých satanistických rituálech, jež mají pomoci jejich businessu.

Otevřené moře

Příběh manželského páru, který se vydá šnorchlovat na Bahamy, ale je na 24 hodin zanechán na otevřeném moři posádkou výletní jachty. Tenhle horor celkem poutavě předvádí, co se jim všechno mohlo stát a jak tato situace ovlivní jejich psychiku.

Vřískot

Klasický devadesátkový slasher o partě teenagerů, která je pronásledována neznámým šílencem, který si říká Ghostface, využívá spoustu černého humoru. Ten pravý příběh ale žádná velká legrace nebyl. Film je inspirován Danny Rollingem, přezdívaným Gainesville Ripper, který zavraždil v roce 1990 na Floridě 5 studentů během tří dnů.

Adrian Amiridis

Celý seznam 13 děsivých hororů inspirovaných skutečnými událostmi najdete v galerii.

Tipy na nejlepší filmy o drogách a závislosti čtěte zde.

 

Komentáře