Zatímco většina barů a klubů po celém světě do svých prostor vřele uvítá větší skupiny zákazníků toužících po noční zábavě, v Tokiu existuje jedna zcela unikátní výjimka. Do podniku Hitori vás totiž pustí pouze v případě, že přijdete úplně sami.

Hitori, malý bar, který se nachází v tokijské čtvrti Šindžuku, má velice zajímavý systém přijímání zákazníků; vítán je každý, kdo podnik navštíví sám. Jakékoliv skupiny však mají přísný zákaz vstupu, jak je velice zřetelně uvedeno hned u vchodových dveří. Pokud si tak vy a vaši přátelé chcete po dlouhém a náročném dni skočit na zasloužený drink, Hitori určitě nebude to správné místo.

FOTO: Poznejte jedinečný bar Hitori. Dovnitř můžete pouze v případě, že přijdete bez společnosti

Poznejte jedinečný bar Hitori. Dovnitř můžete pouze v případě, že přijdete bez společnosti - Screenshot 2019-11-12 at 18.37.36Poznejte jedinečný bar Hitori. Dovnitř můžete pouze v případě, že přijdete bez společnosti - bh-0Poznejte jedinečný bar Hitori. Dovnitř můžete pouze v případě, že přijdete bez společnosti - bh-1Poznejte jedinečný bar Hitori. Dovnitř můžete pouze v případě, že přijdete bez společnosti - Hitori-barPoznejte jedinečný bar Hitori. Dovnitř můžete pouze v případě, že přijdete bez společnosti - bh-2

Toto striktní pravidlo zakazující vstup skupinám větším než jeden člověk však nemusí nutně znamenat, že bar je jen pro samotáře, kteří nestojí o kontakt s okolím. Právě naopak. Mariko, reportérka serveru SoraNews24, se vydala do tokijského podniku na vlastní pěst, aby zjistila o tomto nevšedním zákazu více. Hned po vstupu do Hitori se jí naskytla nečekaná podívaná. U baru sedělo zhruba půltuctu zákazníků, kteří místo toho, aby se navzájem ignorovali, jak Mariko očekávala, vedli velice živou diskuzi.

Během okamžiku se reportérky ujal přátelský barman, ze kterého se později vyklubal majitel celého podniku. Nasměroval ji k volnému místu přímo na baru, kde si Mariko objednala drink a s úžasem pozorovala, jak se spolu ostatní zákazníci baví jako staří přátelé, ačkoliv každý z nich do baru přišel na vlastní pěst a nikoho jiného neznal. Majitel zanedlouho vycítil její nejistotu a zeptal se jí, jestli je v podniku poprvé a jak se o něm vlastně dozvěděla.

Muž vyloupil banku, našli ho opilého v baru jen pár metrů od místa činu. Svůj úspěch tam oslavoval s přáteli

Poté, co Mariko vylíčila svůj příběh, do rozhovoru se začali přidávat i ostatní zákazníci a zanedlouho byla reportérka zapojena do velice živé konverzace. Od majitele se záhy dozvěděla, že barmanskou činnost nikdy před otevřením Hitori neprovozoval, a jeho cílem bylo vytvořit unikátní místo pro setkávání lidí.

„Nebyl jsem vázán tím, abych vytvořil místo, které by mělo splňovat podmínky běžného baru. Měl jsem svou vlastní představu a Hitori má sloužit jako místo, které umožňuje zákazníkům poznat úplně cizí lidi a navázat nečekaná přátelství,“ sdělil majitel v rozhovoru pro SoraNews24. K tamnímu pravidlu jednoho se vyjádřil i jeden ze zákazníků: „Když v nějakém jiném baru začnu konverzaci se ženou, často si myslí, že mám nějaké postranní úmysly. Tady spolu všichni mluvíme naprosto přirozeně a bez předsudků. Je to snadné a navíc velice zábavné.“

Ačkoliv se politika Hitori může zdát antispolečenská, opak je pravdou. Ve skutečnosti zde bylo vytvořeno takové prostředí, v němž můžete konverzovat s ostatními bez jakéhokoliv tlaku, kterému byste se v obyčejném baru vyhnuli jen těžko. Možná proto je Hitori nakonec mnohem více společenským místem, než je tomu u většiny ostatních nočních podniků.

Michal Švehla

Lékaři v Japonsku prokázali, že každodenní sprchování má negativní vliv na délku penisu

Komentáře