Svátky jsou za rohem a přípravy vrcholí. Všichni se už určitě těší na to, až si na chvíli odpočinou a užijí si chvíle pohody a setkání s blízkými. Pokud přemýšlíte, jak tyto krásné svátky zpříjemnit sobě i jim, vězte, že na sváteční návštěvě určitě zazáříte s lahví kvalitního rumu. Vyberte si v široké nabídce Warehouse#1 a vydejte se tak alespoň symbolicky do exotických krajin, kde se rodí skvostné rumy.

The Demon’s Share – to nejlepší zůstalo

Při zrání rumu v sudech dochází k odpařování části destilátu. Této části se říká andělská daň. Rozverní panamští démoni ale vědí, že to nejlepší v sudech zůstane. Tak vznikly rumy The Demon’s Share, lahodné a s nespoutaným duchem. Šestiletou variantu pořídíte v dárkové tubě za 950 Kč.

Kraken Black Spiced – temný, silný a tajemný

Kraken je pojmenován po bájné mořské příšeře, která údajně poslala ke dnu loď s největší zásilkou karibského rumu. Tato třtinová lahůdka s tajnou směsí koření přináší prvotřídní chuťový zážitek s prvky nebezpečí. Jeho cena je 570 Kč.

Botran 18 – jednička v udržitelnosti

Osobitý blend guatemalských rumů, při jejichž výrobě se místo melasy používá panenský med ze šťávy cukrové třtiny – to je Botran. Celý výrobní proces probíhá v guatemalských horách, jejichž ochraně věnuje zvýšenou pozornost. Proto také jako první výrobce rumů na světě získal certifikát udržitelnosti na celý výrobní proces. Botran 18 můžete zakoupit za 960 Kč.

Cihuatán Indigo – k poctě mayskému bohu deště

V Salvadoru, jedné z nejmenších zemí světa, vzniká věhlasný rum opředený starými mayskými legendami. Cihuatán Indigo byl vyroben k poctě mayskému bohu deště Tlaloc a jeho název je inspirován posvátnou modrou barvou. Chuť s tóny vanilky, tmavé čokolády, lískových ořechů, cappuccina, mléčného karamelu a citronové trávy si můžete užít za 850 Kč.

Plantation XO 20th Anniversary – dárek s čokoládou

Tento luxusní rum byl vytvořen k dvacetiletému výročí Alexandra Gabriela, klíčové osoby rumů Plantation, v pozici master blendera jako překvapení od jeho kolegů. Úspěchy sklízí i po mnoha letech od svého uvedení a je ideálním dárkem pod stromeček i na návštěvy. Jeho lehce nasládlou chuť skvěle doplní pairing choco, která byla letos vyrobena speciálně pro tento rum přímo v České republice. Cena dárkového balení rumu je 930 Kč a při nákupu na Warehouse#1 k němu dostanete balení této čokolády zdarma.

Appleton Estate 12 Y.O. Rare Casks – král jamajských rumů

Rumy Appleton Estate se vyznačují nezaměnitelným charakterem, který je ovlivněn především vápencovou půdou, pramenitou vodou a jedinečnými klimatickými podmínkami údolí, kde se rodí. Jde o rum, který je určen pro pomalé upíjení a díky chuťovému profilu potěší i konzumenty whisky, kteří chtějí vstoupit do světa rumu. Koupit ho můžete za 850 Kč.

Gold of Mauritius – mauricijské zlato

Tento rum z exotického ráje je blendem vybraných mauricijských rumů, který byl uložen do sudů po vysoce kvalitním jihoafrickém portském víně. Výsledná chuť je vyvážená a jemná s tóny dubu, sladu a pražených oříšků. Dárkové balení obsahuje navíc i ochutnávku dalších dvou variant a pořídíte ho za 1190 Kč.

Millonario XO – bohatství Peru

Elegantní, sametová sladkost s dotekem hořké čokolády – to je unikátní peruánský rum Millonario XO. Lahodná směs až 20 let starých rumů je opravdovým pokladem této nádherné země. Zakoupíte ho za 2400 Kč.

Angostura 1919 – zachráněn při požáru

V roce 1932 zničil Státní rumové zásoby Trinidadu a Tobaga velký požár. J.B. Fernandes, majitel stejnojmenné destilerie, tehdy koupil sudy s rumem, které se podařilo zachránit. Mezi nimi byl i rum z roku 1919, jehož kvalita ho natolik oslovila, že podle něj vytvořil nový blend. Ten se pod značkou Angostura vyrábí dodnes. Koupit si ho můžete za 850 Kč.

Don Papa Baroko – z filipínské džungle

Baroko ve staré filipínské tagalštině znamená nadšení a chuť k životu. Přesně takový je Don Papa Baroko, který se vyrábí z jedné z nejsladších cukrových třtin na světě. Vydejte se s ním na pomyslnou cestu na druhý konec světa za 950 Kč.

Matusalem Gran Reserva 15 – koňak mezi rumy

Pro svou velmi komplexní chuť a sametovou jemnost vešel do povědomí jako „koňak mezi rumy“. Přes bouřlivé události na Kubě se naštěstí podařilo uchránit původní recepturu a výroba tak pokračuje dodnes na sousedním ostrově. Česká republika byla první zemí, kde byla letos představena nová lahev Matusalem 15 k oslavě 150. výročí. Vy si ji můžete pořídit za 690 Kč.

Všechny vybrané rumy zakoupíte v prodejně Warehouse#1 v pražském Karlíně nebo on-line na e-shopu www.warehouse.cz. Kromě rumů můžete vybírat i ze široké nabídky dalších prémiových destilátů.

Komentáře