Double Cask vypráví příběh cesty, která spojuje dva různé světy. Tato cesta začíná v rozlehlých zelených lesích severního Španělska a francouzských Pyrenejích, odkud The Macallan získává dřevo evropského dubu. Současně se na tisíce mil dlouhou cestu z bujných lesů v Ohiu, Missouri a Kentucky vydávají americké duby. Tato cesta končí ve Španělsku, kde jsou oba typy dubů ručně zpracovány do sudů, které jsou naplněny sherry.

Jakmile sudy dozrají, jsou převezeny na panství The Macallan v oblasti Speyside, kde jsou naplněny nově vyrobeným destilátem. Po letech spánku poté The Macallan Whisky Mastery tým použije své dovednosti a odborné znalosti k výběru nejlepšího poměru destilátu z amerických i evropských dubových sudů, aby vznikl skutečný Double Cask.

Výsledkem je dokonalé partnerství, kdy americký dub obohacený sherry dodává jemnou chuť vanilky, zatímco evropský dub přináší jemné a nezaměnitelné koření a klasický styl The Macallan.

Vliv dubu se nejvíce podílí na kvalitě, přirozené barvě a výrazných vůních a chutích, které jsou základem jednosladových whisky The Macallan.

Řada Double Cask je důkazem neutuchající touhy společnosti The Macallan překračovat hranice běžného, hledat výjimečné a vytvářet bezkonkurenční jednosladové whisky.

Řadu The Macallan Double Cask můžete objevit prostřednictvím:

– The Macallan Double Cask 12 Years Old

Dokonale vyvážená jednosladová whisky, která zrála 12 let v harmonickém spojení amerických a evropských dubových sudů po sherry, pyšní se tóny fondánu, citrusů a jemného koření.

– Macallan Double Cask 15 Years Old

Přináší vůni sušeného ovoce, karamelu a vanilky, hřejivý závěr s krémovým nádechem zlatavých máslových karamelek.

– Macallan Double Cask 18 Years Old

Má bohatý jantarově medový tón s tóny sušeného ovoce, zázvoru a karamelu. Hřejivý dubový kořeněný závěr je vyvážen citrusovou chutí sladkého pomeranče.

Komentáře