Pásek do kalhot bere většina z nás jako nutnost, nikoli jako módní doplněk. My vám nyní dokážeme, že ho lze nosit tak i tak. Navíc, v chladném počasí vás ochrání od zimou zablokovaných zad nebo zánětu ledvin. Zde je pár tipů, jak to udělat, abyste měli co největší jistotu a ještě vypadali skvěle.

Je to sporné a vedou se o tom dlouhé diskuse už věky. Pásek k obleku – ano, či ne? Někdo říká striktně ne, my jsme benevolentnější. Jen máme určité podmínky, například by měl pásek vypadat nově a samozřejmě nedoporučujeme, abyste si například k černému obleku vzali bílý pásek (na ten raději zapomeňte úplně). Nebo světle hnědý. Prostě a jedině černý. Tečka. Nic jiného nepřipadá v úvahu, a to berte jako něco, z čeho absolutně neexistuje výjimka.

Zvlášť v chladném počasí se pásek hodí, i když jej kalhoty jinak nevyžadují. Máte-li oblek dobře ušitý nebo koupený ve správné velikosti, pásku opravdu není třeba, zbytečně oblek zatěžká. Ale když je chladno, může skvěle posloužit jako izolace. Prostě vám bude shora do kalhot mnohem méně pronikat zima.

FOTO: Jak na pásek do obleku? Přesně takhle!

Jak na pásek do obleku? Přesně takhle! - Jak na pásek do obleku? Přesně takhle! - Jak na pásek do obleku? Přesně takhle! - Jak na pásek do obleku? Přesně takhle! - Jak na pásek do obleku? Přesně takhle! -
Další fotky
Jak na pásek do obleku? Přesně takhle! - Jak na pásek do obleku? Přesně takhle! - Jak na pásek do obleku? Přesně takhle! - Jak na pásek do obleku? Přesně takhle! - Jak na pásek do obleku? Přesně takhle! - Jak na pásek do obleku? Přesně takhle! - Jak na pásek do obleku? Přesně takhle! - Jak na pásek do obleku? Přesně takhle! - Jak na pásek do obleku? Přesně takhle! - Jak na pásek do obleku? Přesně takhle! -

Ti štíhlejší z vás budou v pásku u oblekových kalhot vypadat o něco lépe než ti s nějakým kilem navíc – pásek zvýrazní jejich štíhlou siluetu.

Někteří muži k formálnímu oděvu raději volí šle. Upozorňujeme, že pásek působí uvolněněji než kšandy. A navíc díky němu nevynikají tolik partie, které byste rozhodně neměli zdůrazňovat. A už vůbec ne v obleku.

Pravidlo barevné shody, které je přežité, se zde výjimečně uplatní. Takže – barva pásku a bot by nikdy neměla jít proti sobě. Volte nejen stejnou barvu, ale i její co nejpodobnější odstín.

Jak správně vázat boty?

Jakmile má oblek proužek, byť velmi jemný, zapomeňte na výraznou sponu pásku. Ve věci nápadnosti pásku zůstaňte raději střízliví. Nic tím nezkazíte, na rozdíl od touhy po módní odvaze a urputnému experimentu. Místo výrazného pásku zkuste raději stříbrný řetízek, který od něj povede do kapsy.

Pásek by měl působit co nejluxusněji po všech stránkách, takže si rozhodně nepořizujte žádný, který zapnete tak tak. Jeho volný konec musíte být vždy schopni protáhnout do druhého poutka na vašich kalhotách vlevo.

A ještě jedna věc: i když máte pásků více a nevystřídáte je všechny tak často, i tak patří pásek mezi doplňky, na nichž se čas podepisuje dost silně. Tak už víte, co máte s páskem v obleku dělat?

Martin Hradecký

Blejzr: příběh veslařů, námořníků a britské královny

Komentáře