Letošní zimní sezóna je možná už pryč, ale dopřála opravdu hodně sněhu a byla konečně taková, jaká má být. Milovníci sněhu byli na vrcholu blaha a je jasné, že motoristé nesměli zůstat pozadu. Byl nejvyšší čas na HAVEX-auto Winter Tour.

Na konci února se na Benecku v Krkonoších, konkrétně pak na sjezdovce Kejnos, odehrál doslova souboj člověka s přírodou. Nejednalo se ale o muže bojujícího s medvědem. Utkal se vrchol lidského umu aut se silou přírody – sněhem.

Jako první, avšak mimo klasifikaci, se na trať vydala nabroušená novinka Alfa Romeo Giulia Veloce, v provedení 4x4. Všem jasně dokázala, že její sportovní DNA se nezapře a doslova vylétla na vrchol závodní tratě.

Jako první, avšak mimo klasifikaci, se na trať vydala nabroušená novinka Alfa Romeo Giulia Veloce, v provedení 4×4. Všem jasně dokázala, že její sportovní DNA se nezapře a doslova vylétla na vrchol závodní tratě.

Program odstartovalo ranní natáčení Výzvy v čelem s expertem Františkem z Autosalonu TV Prima. Výzvou byl výjezd sjezdovky pokryté vydatnou porcí sněhu. Pravidla byla jednoduchá… sjezdovka ski areálu Benecko, na pneumatikách nesměly být žádné hřeby nebo řetězy, posádky musely být dvoučlenné s výbornou náladou a chutí bojovat.

Do souboje odstartovaly vozy značky ŠKODA, a to nový model Kodiaq a všem známý Yeti, dále pak nové SUV značky SEAT Ateca  a zdánlivě civilní model SEAT X-Perience, nesměly samozřejmě chybět ani vozy JEEP, konkrétně pak modely Jeep Renegade a Grand Cherokee.

SEAT Ateca

SEAT Ateca

Další exhibiční jízdou byly výjezdy vozů FIAT Fullback a FORD Ranger, oba ve specifikaci 4×4, kteří předvedli nejen svou praktičnost, ale hlavně výkon a spoleh.

ŠKODA Kodiaq

ŠKODA Kodiaq

Cestu k vrcholu vyzkoušel i MTB triatlonista Honza Kubíček, který nasadil jako zbraň zimní kolo Specialized Fatboy. Jeho heroický výkon 180 m byl oceněn přihlížejícími diváky. Všechny vozy jsou totiž čistokrevnými čtyřkolkami, schopnými na sněhu vyjet sjezdovku až na horní okraj. A to, že byl někdo pomalejší nebo potřeboval více pokusů, to bylo vlastně všem jedno….

Honza Kubíček

Honza Kubíček

Výjezdem sjezdovky však program HAVEX-auto Winter Tour nekončil, nýbrž dále gradoval. Návštěvníci si mohli užít velkolepou show akrobatického lyžaře Robina Holuba, reprezentanta ČR a účastníka Mistrovství světa. Robhol, jak zní Robinova přezdívka, létal nejen nad prezentovanými vozy, ale i nad jásajícím davem a hudební kapelou, která zpříjemnila zbytek odpoledne stávajícím lyžařům i návštěvníkům.

Robin Holub

Robin Holub

Robin Holub

Robin Holub

Komentáře