Město Basilej ve Švýcarsku se vždy jednou ročně stane nejdůležitější destinací ve světě hodinek. Prakticky jde o fashion week malých a sofistikovaných uměleckých děl, které většina z nás nosí na ruce.

Letošní ročník byl jeden z největších vůbec a stovky hodinářských domů představovaly novinky zástupcům médií, nákupčím a obrovskému množství hodinkářských nadšenců. My jsme vybrali sedm nejvýznamnějších momentů jak z hlediska propracování a inovace, tak z hlediska designu a prestiže.

Hermès Cape Cod TGM Manufacture - Jedna z nejluxusnějších značek na světě představila Art Deco design a hluboký odstín petrolejové modré.

Hermès Cape Cod TGM Manufacture – Jedna z nejluxusnějších značek na světě představila Art Deco design a hluboký odstín petrolejové modré.

Graham Geo Orrey Tourbillon - doslova umělecké dílo na zápěstí. Design napodobuje pohyb sluneční soustavy a část hodinek je dokonce vyrobena ze spadlého meteoritu. Doesn't get much better than that.

Graham Geo Orrey Tourbillon – doslova umělecké dílo na zápěstí. Design napodobuje pohyb sluneční soustavy a část hodinek je dokonce vyrobena ze spadlého meteoritu. Doesn’t get much better than that.

Monsieur De Chanel - Oproti model z minulého roku, Monsieur De Chanel má nyní platinové tělo a sebevědomě dokazuje, že módní domy mohou konkurovat zaběhnutým hodinářským firmám.

Monsieur De Chanel – Oproti model z minulého roku, Monsieur De Chanel má nyní platinové tělo a sebevědomě dokazuje, že módní domy mohou konkurovat zaběhnutým hodinářským firmám.

Blancpain Fifty Fathoms Bathyscaphe Abyss Blue - pravděpodobně nejlepší sportovně luxusní hodinky vůbec. Ciferník je oproti ostatním modelům menší, ač to není na první pohled vidět, a proto je skvělý, pokud nemáte zrovna nejsilnější zápěstí.

Blancpain Fifty Fathoms Bathyscaphe Abyss Blue – pravděpodobně nejlepší sportovně luxusní hodinky vůbec. Ciferník je oproti ostatním modelům menší, ač to není na první pohled vidět, a proto je skvělý, pokud nemáte zrovna nejsilnější zápěstí.

Bulgari Octo Finissimo Automatic - Bulgari těmito hodinkami vzal rekord značce Piaget. Šířka těla je pouze 5,1 mm a společně s minimální váhou to z nich činí nejtenčí a nejpohodlnější hodinky na světě.

Bulgari Octo Finissimo Automatic – Bulgari těmito hodinkami vzal rekord značce Piaget. Šířka těla je pouze 5,1 mm a společně s minimální váhou to z nich činí nejtenčí a nejpohodlnější hodinky na světě.

Frederique Constant Classic Worldtimer Manufacture - jediný pohled vás přinutí si zamilovat bronzové detaily na těle z růžového zlata. Navíc díky inovativním ovládání můžete tisíc funkcí ovládat pouze jedním kolečkem.

Frederique Constant Classic Worldtimer Manufacture – jediný pohled vás přinutí si zamilovat bronzové detaily na těle z růžového zlata. Navíc díky inovativním ovládání můžete tisíc funkcí ovládat pouze jedním kolečkem.

Omega Speedmaster Limited Edition - model k oslavě 60. výročí ikonického modelu Speedmaster sice vypadá stejně, ale kompletně zmodernizovaný a odolnější strojek dělá z hodinek další heritage generaci.

Omega Speedmaster Limited Edition – model k oslavě 60. výročí ikonického modelu Speedmaster sice vypadá stejně, ale kompletně zmodernizovaný a odolnější strojek dělá z hodinek další heritage generaci.

Komentáře