Dobrá organizace je klíč k produktivitě. Dobrá organizace totiž dělá rozdíl mezi fungující atomovou elektrárnou a Černobylem. Nebo třeba německou vládou a tou americkou.

Lidský mozek se zvládne samovolně soustředit pouze určitý časový interval a následně se začne ztrácet. To je samo o sobě složité a když k tomu přidáte notifikace ze sociálních sítí, tisíce emailů, náhodné miniinfarkty na téma „tamto jsem zapomněl udělat“, není divu že se cítíme unavení a jako že nic nestíháme.

Pokud hodně čtete…

Pocket

Každý den narazíme při brouzdání po sociálních sítích a internetu na dlouhou řadu článků a textů. Pokud také patříte k těm, kteří chtějí číst všechno, buď máte dvě stě záložek v prohlížeči, nebo článek rozečtete, ale nedočtete kvůli dalším vjemům. Aplikace Pocket velmi elegantně řadí vámi uložené odkazy, organizuje je podle kategorií a má přehledný design.

Pokud máte nad 500 nepřečtených emailů…

Unroll.Me

Zapsat se do newsletteru všemožných značek nemusí být vaše volba. Obvykle je to součást třeba nákupu v eshopech nebo vytvoření účtů. Člověk se pak zapomene odepsat a jako důsledek každý den přijde přehršel většinou zbytečných, nezajímavých emailů, ve kterých se snadno ztratí ty důležité položky. Aplikace Unroll.me vyhledává tyto případy a vy můžete určit, jestli vás odepíše, aniž byste museli na cokoliv klikat.

Pokud máte spoustu úkolů…

Wunderlist

Wunderlist. Jedině Wunderlist. Vytvoříte si seznam úkolů podle kategorie – pracovní, osobní, ten a onen projekt. Můžete si vytvořit upomínky a po dokončení odkliknout úkol s vítězným cinknutím. Vzhledem k tomu, že aplikace pracuje formou synchronizovaného účtu, můžete si ji otevřít na všech přístrojích. Vidět seznam svých úkolů na jednom místě a mít možnost je odklikávat je silná motivace.

Když nevíte kam šel všechen čas…

Hours

Jestliže máte někdy pocit, že den má málo hodin, může to být nevědomým prokrastinováním. Často si totiž ani neuvědomujeme, kolik hodin jsme strávili projížděním meme. Aplikace Hours trackuje kolik času trávíte na určitých projektech. Výhody má i pro ty, kteří dělají na volné noze a potřebují mít přehled o počtu odpracovaných hodin.

Když chcete celkově zlepšit organizaci času

Streaks

Aplikace Streaks byla navržena tak, aby u uživatelů formovala nové návyky. Vytvoření zvyku v lidském mozku totiž není zas tak dlouhý proces a aplikace vám trackuje kolik dní za sebou zvyk děláte. Kupříkladu, pokud se chcete naučit číst každý den literaturu k vašemu oboru, Streaks vám to bude i denně připomínat.

FocusList

FocusList funguje na systému techniky Pomodoro (25 minut intenzivní práce, 5 minut pauza). Nastaví vám časovač a upomínku. Tato technika je považována za jednu z nejlepších pro soustředění a lepší využívání času.

Když si chcete pročistit mozek

Noisli

Noisli je aplikace, která nabízí široké spektrum motivačních a koncentračních zvuků. Ano, ty jsou sice i na YouTube, ale tam jsou i videa s kočkami co jezdí na koních (klidně si to jděte najít) a může být těžké nesklouznout k nicnedělání. Pro skutečné vypnutí vyzkoušejte Mindfulness. Nabízí vedenou meditaci, kterou zvládne každý. I naprostý začátečník. Pokud jste ještě meditaci nikdy nezkoušeli, není to jen sluníčkářská hloupost, právě naopak. Na chvíli vypnout mozek a dodat si novou energii a klid je dobrá cesta, jak postupně nevyhořet.

Mindfulness

Komentáře