V každé době se najde něco, co je ikonické a o čem jsou všichni přesvědčeni, že je to cool. To ale nic nemění na tom, že to může být špatné a komické. Kdo ví, možná se budeme za deset let dívat na vyholené strany jako dnes na Davida Beckhama s odbarvenou vlnou. 

S vlasy lidé dělávají různé věci. Často a rádi s nimi experimentují s vědomím, že přece znovu narostou. Buďte opatrní. Co totiž znovu narůst nemusí, je vaše důstojnost.

1. „Jarda Jágr“

To, co nosíval Jarda Jágr v devadesátkách, bylo skvělé v devadesátkách. A Jágr svoje kadeře ostříhal a vypadá k světu. Nicméně, pojďme si říct příběh. Velký fanoušek Jágra v devadesátkách si nechal narůst vlasy stejně. A bylo mu řekněme třicet. Nicméně, zatímco se celý svět posouval dál, on byl natolik zaneprázdněný fanděním, že si nevšiml, že mu za dvacet let vypadala půlka vlasů a zůstalo koleno s prošedivělými kadeřemi kolem. A přesně to je zločin proti lidskosti.

FOTO: Nejbizarnější pánské sestřihy

Nejbizarnější pánské sestřihy - 6_91Nejbizarnější pánské sestřihy - 5_86Nejbizarnější pánské sestřihy - 4_88Nejbizarnější pánské sestřihy - 3_93Nejbizarnější pánské sestřihy - 1_17


2. Ocásek

Pokud je vám nad dvacet, buď jste ho měl, nebo jste někoho takového znal. A mnoho mužů, kteří evidentně nečtou náš magazín, je stále nosí. Není na to pořádně co říct, snad jen to, že je naprosto ok a legální takovému člověku vlasy ustřihnout. Noste s sebou nůžky ať můžete být hrdina.

3. Peroxidové ostny

V každé, doslova v každé chlapecké skupině od roku 1990 až do 2005 byl někdo, kdo měl odbarvené konečky a nosil je nagelované do tvaru ostnů. Dnes můžete čas od času potkat někoho, kdo to má taky. Pro takového člověka můžete taky nosit něco udělat. Buď nosit vizitky na opravdu dobrého kadeřníka, který ví, že už žijeme v roce 2017, nebo vizitku na velmi kvalitní psychiatrickou pomoc.

4. Man bun

Ano, nosí je spousta mužů, na někom to může vypadat dobře, ale pouze na jednom z tisíce. Nicméně, muži se dělali na hlavě drdoly ve starověké Číně a odtud se to přeneslo k japonským samurajům. Mějte trochu respektu k tisícům let tradic silných mužů a usekněte každý man bun katanou.

5. Podle hrnce

Beatles už nejsou spolu, není důvod, proč nosit tenhle účes. Opět, pokud je vám nad dvacet, určitě vás někdy stříhala matka v kuchyni a pokud nebyla kadeřnice, měli jste něco podobného.

6. Emo ofina

Je opravdu těžké říct, jestli je horší projít si rebelskou érou plnou alkoholu a punku, nebo si žehlit na černo-fialově obarvenou patku. Naprosto drtivá většina lidí z toho ale vyroste („ne, mami, není to jen fáze“).

7. „Ať kadeřník něco vyholí“

Proč si na hlavě nechat vytvářet obrazce v obilí? Něco jiného je mít lehce upravenou pěšinku, ale! Na světě najdete „umělce“, kteří vám do vlasů vyholí fidget spinner nebo portrét Kanye Westa. Lidstvo se každým krokem vzdaluje od přízně bohů.

8. Copánky/ braids

Lemme explain. Černoši si začali zaplétat vlasy, protože jsou kudrnatější a vyžadují více údržby. Člověk nemůže mít všechno. Nicméně, zaplétání nechte Tymošenkové.

Václav Mensa

Proč muži nemají pohlavní kost, ale opice ano, zjistíte zde.

Komentáře