Pokud nemáte problém s prodejem práv na vlastní obličej a hodily by se vám peníze, díky společnosti Geomiq si nyní můžete přijít na pořádný balík. Vybraným zájemcům totiž nabízí 100 tisíc liber za použití jejich tváře na připravované řadě humanoidních robotů.

Londýnská společnost Geomiq se v současnosti zabývá vývojem humanoidních robotů, kteří by v nedaleké budoucnosti měli sloužit jako „parťáci“ starým a osamělým lidem. Pro tento záměr nyní hledají vhodné jedince s „přátelským“ a „milým“ obličejem. Ten pak bude potenciálně použit na tisících robotech prodávaných po celém světě. I proto londýnská společnost nabízí lákavou částku ve výši 100 tisíce liber, tedy zhruba 3 milionů českých korun.

Mladý Španěl se narodil bez pravé ruky, tak si vyrobil robotickou z Lega. Inspiroval se u komiksového superhrdiny Iron Mana

Geomiq bohužel není oprávněn zveřejňovat příliš mnoho informací o tomto inovativním robotickém projektu. Je tomu tak především kvůli smlouvě o mlčenlivosti, která byla podepsána s investory a designéry. Společnost však potvrdila, že financování proudí ze soukromých zdrojů. Některé z investic do unikátního projektu pocházejí z rizikových kapitálů, další pak například z velkých fondů v Číně.

„Jsme si naprosto vědomi faktu, že odevzdání práv k vašemu obličeji je opravdu velký závazek a je třeba si ho pořádně promyslet,“ uvedl Geomiq na svých webových stránkách, kde zájemcům dává možnost zaslat svou detailní fotografii pro bližší přezkoumání a případné pozvání do dalšího kola výběrového řízení.

Londýnská společnost Geomiq nabízí 100 tisíc liber za práva na váš obličej.

Společnost údajně pracuje na výrobě humanoidních robotů již více než 5 let, vzhledem ke smlouvě o mlčenlivosti jsou však toto prakticky první podrobnější informace, které se dostaly na veřejnost. Ačkoliv je zachování těchto tajemství naprosto nezbytné, uchazeči, kteří budou vybrání do „další fáze“ výběrového řízení, obdrží veškeré informace a podrobnosti o celém projektu.

Michal Švehla

V japonském buddhistickém chrámu káže bezpohlavní robotický kněz. Má vzkřísit zájem o náboženství

Komentáře