Budoucnost chirurgie spočívá v roboticky asistované operaci. Robot je přesný, neunaví se, nechybuje. Robotické operace ledvin, močových cest nebo prostaty jsou již na denním pořádku, nyní můžete pomocí robota podstoupit i transplantaci vlasů. Systém ARTAS je nejmodernější a zároveň nejžádanější technologií v této oblasti.

Transplantace řeší různé typy ztráty vlasů – kouty, ustupující čelo, kolečko na temeni, řídnutí vlasů. Jde tedy o návrat vlasů do oblastí hlavy, kde již nerostou. Všeobecně se má za to, že robotickou transplantaci vlasů podstupují výhradně starší muži. Skutečnost je ale jiná. Dnes je trend takový, že za tímto zákrokem přicházejí čím dál mladší muži, kteří řeší problémy s vlasy intenzivněji než muži v pokročilém věku. Právě systém ARTAS je unikátní v tom, že dokáže podle začínající plešatosti vygenerovat postup dalšího plešatění. Proto se třeba i zahušťuje linie vlasů, která stále ještě roste. Pokud by došlo k dalšímu výpadku, nebude tak markantní. Nestane se tak, že rok po transplantaci koutů nešťastníkovi vypadne linie mezi novými vlasy a zátylkem. Systém ARTAS tomu předchází.

Transplantací vlasů se rozumí odběr vašich vlastních vlasových folikulů (kořínků) z takzvané dárcovské oblasti na týlu nebo zátylku vaší hlavy a následný přesun na jinou část hlavy. Vlasových folikulů má člověk pouze omezené množství a tělo si není schopno vytvářet nové. Pokud dojde k jejich poškození, nelze je přivést zpět k životu. Jedinou možností je jejich transplantace. Protože vlasy v oblasti týlu nebo zátylku jsou zpravidla odolnější proti příčinám plešatění, jsou k transplantaci ideální.

Hojení a postup rekonvalescence

Při odběru folikulů vznikají miniaturní ranky v oblastech, odkud se štěpy odebírají, i v místech, kam se štěpy usazují. Ranky se do 10 dní od zákroku zacelí, stroupky se oloupou a místa zhojí. Tato procedura minimalizuje zjizvení a po 14 dnech správné péče není zákrok rozeznatelný. Den po transplantaci na kontrole usazení štěpů dostanete doporučení, jak se o pokožku hlavy starat, čím ji mýt a jak ji udržovat hydratovanou.

U roboticky asistované transplantace je doba rekonvalescence kratší než u většiny kosmetických chirurgických zákroků. Procedura nevyžaduje žádné chirurgické řezy nebo stehy, proto je doba hojení krátká a obvykle se můžete vrátit zpět k běžným aktivitám během několika dní.

Po čtyřech, šesti a dvanácti měsících od zákroku probíhají plánované kontroly, kde se zjišťuje kvalita transplantovaných vlasů a hojení transplantované i dárcovské oblasti. Transplantované vlasy rostou přirozeně ve fázích. Někomu hned čtyři měsíce po zákroku, jinému až po roce. Během přibližně šesti měsíců budete pozorovat znatelné zlepšení a po roce uvidíte konečné výsledky.

Vaše nové vlasy rostou postupně, což snižuje pravděpodobnost, že si lidé všimnou podstoupeného zákroku. Za svými výsledky si však ARTAS stojí a při správné péči o transplantované vlasy garantuje doživotní záruku.

Vlasové centrum a klinika zdraví Clinical Hair&Health je v České republice jediné, které vlastní systém ARTAS a provozuje plně robotickou transplantaci vlasů. Zákrok provádí MUDr. Lenka Horáčková, která se v oboru transplantace vlasů pohybuje již 25 let. V portfoliu má Clinical přes 100 spokojených klientů, kteří se vracejí pro konzultaci následné péče a s doporučeními dalších zákazníků. Výsledky transplantací můžete sledovat na webových stránkách kliniky. Nově je možné domluvit si konzultace také v Brně a v Plzni.

Více na www.robotickatransplantace.cz

Systém ARTAS: jednička na trhu v transplantaci vlasů

Komentáře