Budoucnost chirurgie spočívá v roboticky asistované operaci. Robot je přesný, neunaví se, nechybuje. Robotické operace ledvin, močových cest nebo prostaty jsou již na denním pořádku, nyní můžete pomocí robota podstoupit i transplantaci vlasů. Systém ARTAS je nejmodernější a zároveň nejžádanější technologií v této oblasti.

Transplantace řeší různé typy ztráty vlasů – kouty, ustupující čelo, kolečko na temeni, řídnutí vlasů. Jde tedy o návrat vlasů do oblastí hlavy, kde již nerostou. Robotická transplantace se u mužů provádí častěji až po dosažení 35 let. Transplantaci je samozřejmě možné podstoupit i dříve, nicméně může docházet k dalšímu ustupování vlasové linie.

Transplantací vlasů se rozumí odběr vašich vlastních vlasových folikulů (kořínků) z takzvané dárcovské oblasti na týlu nebo zátylku vaší hlavy a následný přesun na jinou část hlavy. Vlasových folikulů má člověk pouze omezené množství a tělo si není schopno vytvářet nové. Pokud dojde k jejich poškození, nelze je přivést zpět k životu. Jedinou možností je jejich transplantace. Protože vlasy v oblasti týlu nebo zátylku jsou zpravidla odolnější proti příčinám plešatění, jsou k transplantaci ideální.

Hojení a postup rekonvalescence

Při odběru folikulů vznikají miniaturní ranky v oblastech, odkud se štěpy odebírají, i v místech, kam se štěpy usazují. Ranky se do 10 dní od zákroku zacelí, stroupky se oloupou a místa zhojí. Tato procedura minimalizuje zjizvení a po 14 dnech správné péče není zákrok rozeznatelný. Den po transplantaci na kontrole usazení štěpů dostanete doporučení, jak se o pokožku hlavy starat, čím ji mýt a jak ji udržovat hydratovanou.

U roboticky asistované transplantace je doba rekonvalescence kratší než u většiny kosmetických chirurgických zákroků. Procedura nevyžaduje žádné chirurgické řezy nebo stehy, proto je doba hojení krátká a obvykle se můžete vrátit zpět k běžným aktivitám během několika dní.

Po čtyřech, šesti a dvanácti měsících od zákroku probíhají plánované kontroly, kde se zjišťuje kvalita transplantovaných vlasů a hojení transplantované i dárcovské oblasti. Transplantované vlasy rostou přirozeně ve fázích. Někomu hned čtyři měsíce po zákroku, jinému až po roce. Během přibližně šesti měsíců budete pozorovat znatelné zlepšení a po roce uvidíte konečné výsledky.

Vaše nové vlasy rostou postupně, což snižuje pravděpodobnost, že si lidé všimnou podstoupeného zákroku. Za svými výsledky si však ARTAS stojí a při správné péči o transplantované vlasy garantuje doživotní záruku.

Vlasové centrum a klinika zdraví Clinical Hair&Health je v České republice jediné, které vlastní systém ARTAS a provozuje plně robotickou transplantaci vlasů. Zákrok provádí MUDr. Lenka Horáčková, která se v oboru transplantace vlasů pohybuje již 25 let. V portfoliu má Clinical přes 100 spokojených klientů, kteří se vracejí pro konzultaci následné péče a s doporučeními dalších zákazníků. Výsledky transplantací můžete sledovat na webových stránkách kliniky. Nově je možné domluvit si konzultace také v Brně a v Plzni.

Více na www.robotickatransplantace.cz

Systém ARTAS: jednička na trhu v transplantaci vlasů

Komentáře